Lenovo IdeaPad Yoga 13 için VirtualBox üzerinde Mac OS X Kurulumu

Mert Sarac

Kilopat
Merhaba;

VirtualBox'a Mac OS X Kurulumu | Technopat adresinde bahsedildiği gibi iATKOS ML2 dosyasını indirdim ve VirtualBox üzerinde çalıştırmayı başardım. Fakat bu aşamada Can't find hatası alıyorum. İlk kez Mac OS X kullanmaya ihtiyaç duydum ve buradaki kavramları da yeni yeni duyuyorum. Bir başlık altında "İatkos, Hazard, Tonymacx86, OSx86 Project ve InsanelyMac" gibi farklı Hackintosh sürümleri olduğunu okudum fakat benim bilgisayarım için en uygun olanı hangisidir bunu öğrenmeye çalışıyorum.

Yanıt veren herkese şimdiden çok teşekkürler!

Tekrar merhaba;

Sistemim 64 bit olduğu ve oluştururken de 64 bit seçtiğim halde yukarıdaki hatayı alıyordum fakat sorunu bugün düzeltebildim. https://www.virtualbox.org/wiki/Download_Old_Builds_4_2 adresinden VirtualBox'ın 4.2.18 sürümünü yükleyip bunun üzerinde çalıştırdığımda sorunsuz şekilde kullanmaya başlayabildim.

Yalnız şimdi de tam ekran olmaması gibi bir sorunum var. Uyguladığım adımları aşağıda görebilirsiniz. Bu adımlardan sonra VirtualBox'a geri döndüğümde hiçbir değişiklik olmamakta.

VirtualBox üzerinden sistemi kapattıktan sonra Win + R > cmd > cd.. > cd..> cd Program Files > cd Oracle > cd VirtualBox > vboxmanage setextradata "Mac OS X" "CustomVideoModel" "1600x900x32"

Son olarak bir sorum daha olacak. Bahsettiğim Lenovo IdeaPad Yoga 13 üzerinde kendi disk boyutunun da düşük olmasından ötürü USB 3.0 üzerinde çalışan bir External HDD üzerine Mac OS X kurduğum taktirde Mac'in boot edilebilmesi için bios ayarlarında yaptığım değişiklikler Windows 8.1'in çalışma performansında bir soruna yol açar mı acaba?

Çok teşekkürler,
Mert

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı