Lenovo Ideapad Z500 sürücülerini nasıl güncellerim?

Deepfears

Hectopat
Arkadaşlar Lenovo Ideapad Z500 (model name: 20202) kullanıyorum, Windows 10 yüklü. Firma bu laptop a sürücü desteği vermeyi 2013 yılında kesmiş ve zaten Windows 10 için sürücü seçeneği de yok. Windows Update kendi güncellemelerini yapmış ama ben mesela hoparlör sesinden memnun kalmadım, eskiden Lenovo'nun kendi sitesinden indirdiğim Windows 8.1 için olan ses Driver'ını yüklediğimde daha yüksek kalitede ses veriyordu. Ayrıca Bluetooth'la ilgili bazı sıkıntılarım var arada seste kopmalar oluyor sürekli. Driverpack solution ve snappy Driver programları daha güncel Driver'lar bulduğunu söylüyor. Acaba bu programlarla güncelleme yapmalı mıyım? Donanım kimlikleri uyuşuyor çünkü Google'da arama yaptığımda bu Driver'ları gösteriyor programların ana sitelerinde ama yine de emin olamadım? Bilgisayar çöker mi? Ya da bildiğiniz başka bir yöntem var mı? Ses, Wireless, Bluetooth driverlarını güncellemeyi düşünüyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Driver booster indirip güncel olmayan programları ve yüklü olmayan sürücüleri yükleyip günceller
Driver booster da kontrol ettim ama ses ve bluetooth driverlarının güncel olduğunu söyledi. Zaten ben sadece ses ve bluetooth driverlarını güncellemek istiyorum o da belki bluetooth kulaklıktaki ses kesilme sorunu gider diye. Çünkü telefonda bir kesilme falan olmuyor. Bilgisayarla ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorum. Driver booster güncel dediğine göre bir sorun yok mudur audio ve bluetooth driverlarıyla ilgili?

Geri
Yukarı