Lenovo ideaped 320 15ast donanım yükseltme

Akyazılı54

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle selamın aleyküm laptop marka Lenovo ideaped 320 15 ast
İşlemci AMD'a9420.
Erkan kartı 2 tane var ama biri Radeon R5 HD diğeride Radeon 530 (anlamadığım DxDiag ekranında Radeon 530'un belleği 2049 MB gösteriyor diğeride AIDA64 programından baktım 68 VRAM diyor ama verim alamıyorum her neyse)yani radeon 530 u hiçbir zaman kullanamadım.
İşlemci hızı 3.0GHz.
4 GB RAM
Öncelikle sistemi upgrade olarak işlemci değiştirebilir miyim? Değiştirebilirsem nereden bulabilirim ve en iyi hangisi uygun bütçeli size göre?
RAM olarak Max 16 GB RAM 2400 MHz desteklediğini öğrendim 8 alabiliyorum tek slot yeterli olur mu?
SSD olarak da Samsung Evo 860 500 GB SSD düşünüyorum. 1TB HDD var şu an SSD miktarı çok mudur yoksa 250 yeterli olur mu?
Sorularım bunlar umarım okurken sıkılmazsınız!
Not: Cidden cihazım hiç verimli değil şu an laptop fiyatları aşırı yükselmiş özellikle notebooklar Gaming laptopların yerini almışlar o kadar çıkmış fiytlar dolayısıyla bu yola başvurdum.

Cpu-Z.jpg

20200928_185047.jpg

Son düzenleme:
- İşlemci değiştiremezsin
- Ekran kartı harici olarak takılabilir ama o işlemciyle şuankinden daha fazla verim alamazsın.
- RAM upgrade oyunlarda herhangi bir verim sağlamaz devasa büyüklükte (5 FPS bile oynamaz). Ama günlük işlerde az da olsa faydası olur. (işlemcinin ve GPU'nun kapasite aşırı düşük)
- SSD takviyesi ile programların ve bilgisayarın açılışı hızlanır disk kaynaklı takılmalar gider.

- Ekran kartı harici olarak takılabilir ama o işlemciyle şuankinden daha fazla verim alamazsın.
- RAM upgrade oyunlarda herhangi bir verim sağlamaz devasa büyüklükte (5 FPS bile oynamaz). Ama günlük işlerde az da olsa faydası olur. (işlemcinin ve GPU'nun kapasite aşırı düşük)
- SSD takviyesi ile programların ve bilgisayarın açılışı hızlanır disk kaynaklı takılmalar gider.
hocam ama videoları var laptop işlemci değiştiriyorlar
ozaman 2.el laptoplara bakıcam

Lenovo onun oyuncu olduğunu demedi ki... Intel h serisi 6.nesilden beri BGA CPU oldu bu Notebook'ların incelmesi ile oldu HP, Acer lehimin kurşunsuz olması ile biraz bocaladılar.
Monster'lara bak görürsün olayı.

Her laptopta olmuyor. Milattan önce laptoplarda ve bazı güncel aşırı üst segment oyuncu notebooklarında çıkma işlemci var.

En mantıklısı bu olur. Eğer imkan varsa masaüstü.
hocam masaüstü kolay neden derseniz eniştem mediamarkt da çalışıyor bu 7.senesi 2 sene önceki dolar kurunda 7000 tl lik sistemi 4000 e toplamıştı yani indirime getirebilir çoğu parçayı
Her laptopta olmuyor. Milattan önce laptoplarda ve bazı güncel aşırı üst segment oyuncu notebooklarında çıkma işlemci var.

En mantıklısı bu olur. Eğer imkan varsa masaüstü.
ama laptop seviyorum daha çok hocam
kucağımda uzanarak takılıyorum genellikle

hocam masaüstü kolay neden derseniz eniştem mediamarkt da çalışıyor bu 7.senesi 2 sene önceki dolar kurunda 7000 tl lik sistemi 4000 e toplamıştı yani indirime getirebilir çoğu parçayı
Ben sana 3800e masaüstü linki atabilirim de 7000lik sistem 4000e gelecekse tabiki daha mantıklı.
-> XFX RX570
-> Kingston SSD
-> FSP PSU
-> B450 anakart

Yeni konular

Geri
Yukarı