Lenovo Iedapad 330-15IKB vs Lenovo IdeaPad 330

U.Altun

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar laptop almayı düşünüyorum bu ikisi arasında kaldım. Aralarındaki fiyat farkı 1200 TL. Sizce 4000 TL olanı alsam çok fazla performans olarak kaybım olur mu? Genel olarak özellikleri ikisinin de aynı.
Laptop alma amacım üniversiteyi programcılık bölümünde okuyorum ve arada PUBG Lite, Metin2, ETS 2, PES gibi çok fazla özellik istemeyen oyunlar oynamak için. Düşük-orta düzeyle performans bana yeterli olacaktır.
Lütfen farklı bir sistem önermeyin.

5200 TL Olan: Lenovo IdeaPad 330 Intel Core i7 8550U 16GB 1TB MX150 Freedos 15.6" FHD Taşınabilir Bilgisayar 81DE00TUTX
4000 TL Olan: Lenovo Ideapad 330-15IKB Intel Core i5 8250U 8GB 1TB MX150 Freedos 15,6" Taşınabilir Bilgisayar 81DE01EATX

Daha sonradan sisteme bana yetmezse donanım güncellemesi yaparım o sıkıntı değil.
Teşekkürler, İyi Technopat'lar :)

Ürün karşılaştırması aşağıdadır.

a1.png

a2.png

Oyun oynayacaksanız en az Gtx 1050Ti olan bir laptop alınmalı.

Mesela buna bakabilirsiniz Asus Gaming FX504GE-E4720 Intel Core i5 8300H 8GB 256GB SSD Fiyatı

Biraz bütçeyi artırabilirseniz ve daha hafif taşınabilir bir şey isterseniz bu daha mantıklı olur MSI GF63 Thin 8SC-252XTR Intel Core i5 8300H 8GB 256GB SSD Fiyatı
Farklı bir öneri istemiyordum fakat değerlendirebilirim. MX150'de internette araştırdım kötü bir ekran kartı değil bana yeterlidir diye düşünüyorum. Çünkü sürekli oyun oynayan birisi değilim. Günde 1 saat 2 saat en fazla.
++ 4500 TL ve üstü fiyat bandı beni zora sokucaktır.

Sadece ikisi arasından bir tercih yapılacaksa 4000₺ olanını alın. Dediğiniz şekilde oyun ve uygulamaları açar ancak SSD takviyesi yapmanızı öneririm.

Sadece ikisi arasından bir tercih yapılacaksa 4000₺ olanını alın. Dediğiniz şekilde oyun ve uygulamaları açar ancak SSD takviyesi yapmanızı öneririm.
Onu almayı düşünüyorum. MX150 Ekran kartı kötü değil en azından bana yeticeğini düşünüyorum. Bahsettiğim oyunları akıcı bir şekilde oynatsa yeterlidir ki günde 1 saat en fazla. Genel olarak hobi, film izlemek birde programlama için kullanacağım. SSD + ram takviyesi yapacağım.

Son düzenleme:
Onu almayı düşünüyorum. MX150 Ekran kartı kötü değil en azından bana yeticeğini düşünüyorum. Bahsettiğim oyunları akıcı bir şekilde oynatsa yeterlidir ki günde 1 saat en fazla. Genel olarak hobi, film izlemek birde programlama için kullanacağım. SSD + ram takviyesi yapacağım.
Güle güle kullanın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı