Lenovo ile nasıl görüşebilirim?

Lenovo Topluluğu-Lenovo Community Ala_Lenovo kullanıcıyı etiketleyin konu aç. Özel mesajlar bazen cevap vermiyor o yüzden konu açarsanız daha hızlı dönebilir.
Perşembe günü kendisi de iletti fakat dönmeyeceklerini adım gibi biliyorum. Pazartesi son gün ve eğer geri dönüş olmazsa iptal edecek rezil bir firma olan BDH BİLİŞİM. Ama er ya da geç bulacağım o arkadaşları.

Söylediğim adam ilettiyse dönüş sağlayacaklardır. Servis de yakın iletişim kuruyor ve arkadaşları var. Benim her türlü probleme yardımcı oldu ama bir cihazda problem varsa vardır düzelmez.

Söylediğim adam ilettiyse dönüş sağlayacaklardır. Servis de yakın iletişim kuruyor ve arkadaşları var. Benim her türlü probleme yardımcı oldu ama bir cihazda problem varsa vardır düzelmez.
Perşembe günü kendisi iletti ve bekliyorum şuanda. Sizinle kaç günde iletişim kurdu hatırlıyor musunuz? Pazartesinden sonra 7 günlük süre dolacak çünkü.

1 haftaya da buldu, 1 gün sonrasında iletişim kuruldu. Benim kasa kırılmıştı kendi hatalarıyla direk servise verseydim sizin durumda olacaktım, önce bu adama foto çekip anlattım izah ettim. Sonra servis kaydı oluşturup kendine servis kaydı numarasını verip servis arkadaşlarına iletmişti görselleri ile beraber. Sorun yine çözülmezse THH verin, benim her türlü parçayı donanımı yeni değiştirdiler yine aynı problem yaşamaya başlayınca THH verdim kendiside üzgün olduğunu söyledi. Garantiden sonra bile yine yardımcı oluruz demişti servisle ilgili.

1 haftaya da buldu, 1 gün sonrasında iletişim kuruldu. Benim kasa kırılmıştı kendi hatalarıyla direk servise verseydim sizin durumda olacaktım, önce bu adama foto çekip anlattım izah ettim. Sonra servis kaydı oluşturup kendine servis kaydı numarasını verip servis arkadaşlarına iletmişti görselleri ile beraber. Sorun yine çözülmezse THH verin, benim her türlü parçayı donanımı yeni değiştirdiler yine aynı problem yaşamaya başlayınca THH verdim kendiside üzgün olduğunu söyledi. Garantiden sonra bile yine yardımcı oluruz demişti servisle ilgili.
Salı günü müşteri hizmetlerinden kayıt açmama rağmen hiçbir çözüm veya geri dönüş yok maalesef ki. Anlamadığım nokta şu neden ulaşamıyoruz servise, kapalı bir kutu gibiler mübarek. Biz istersek ulaşırız(ulaşmayız), ama siz isterseniz hiç ulaşamazsınız. Yarın son gün sabahtan arayacağım ve sorun çözülene kadar telefonu kapatmayacağım yeter artık.

Lenovo yazılım konusunda iyi olsa da Türkiye'de servisler ciddi problemi anlayamıyor ve işçilik hatası yapıyorlar. Bizim Türkiye'de genel olarak zaten cihaz çalışıyorsa sorun yok deyip tamir oldu diyorlar. Anakartı değiştirmişlerdi kaç kişiye aynısı oldu, anakarta cihazın bilgileri(Model ve Seri no) girmeden gönderiyorlar. Sonra Lenovo yazılımları falan cihazı tanımıyor alsana bir sürü sorun. Mesela oyuncu cihaz ise yazılım bilgisayarı normal ideapad sanıyor. Sonra fan ve performans sorunları başlıyor. Adam yine gönderiyor servise kargo da ister istemez cihaz zarar görebiliyor ve çizebiliyorlar kapağını falan.

Lenovo yazılım konusunda iyi olsa da Türkiye'de servisler ciddi problemi anlayamıyor ve işçilik hatası yapıyorlar. Bizim Türkiye'de genel olarak zaten cihaz çalışıyorsa sorun yok deyip tamir oldu diyorlar. Anakartı değiştirmişlerdi kaç kişiye aynısı oldu, anakarta cihazın bilgileri(Model ve Seri no) girmeden gönderiyorlar. Sonra Lenovo yazılımları falan cihazı tanımıyor alsana bir sürü sorun. Mesela oyuncu cihaz ise yazılım bilgisayarı normal ideapad sanıyor. Sonra fan ve performans sorunları başlıyor. Adam yine gönderiyor servise kargo da ister istemez cihaz zarar görebiliyor ve çizebiliyorlar kapağını falan.
Ahahahahah aynı sorunu ben de yaşadım. Ücretsiz anakart değişimi aldım fakat Lenovo Vantage uygulaması normal bir ideapad olarak görüyor laptopı. Yani o oyun modlarını kullanamıyordum ayrıca. Hem heat sink ve hem anakartın tanıtılması için gönderildim fakat büyük ihtimal tanıtmadılar da. Servisler çok kötü ülkemizde evet, umarım yarın çözebilirim bu konuyu çünkü 1 haftadır ki sakinliğimi artık korumayacağım.

Senin tek sorunun anakarta bilgi girilmesi ve onun için mi uğraşıyorsun?
Hocam bir o var bir de serviste heat sink yamultulmuş. Bu zarar benim tarafımdan verilmedi.

Dosya Ekleri

• 95C618EC-E9E0-449F-986B-786F4A74CA1E.jpeg
    95C618EC-E9E0-449F-986B-786F4A74CA1E.jpeg
    58,6 KB · Görüntüleme: 13
  • 862BAECD-80BA-465C-B753-6FA65645E9FF.jpeg
    862BAECD-80BA-465C-B753-6FA65645E9FF.jpeg
    59,5 KB · Görüntüleme: 19

Geri
Yukarı