Lenovo IP 3 81Y400XTTx GTX 1650 laptop BF1'de 45 FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 11

Musa Ekenel

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8 Gb 3200 Mhz
SSD veya HDD modeli
512 gb SSD
Ekran kartı
Gtx 1650
İşlemci
i5 10300H
Merhaba benim dizüstü bilgisayarım

Lenovo IP 3 81Y400XTTX​

i5-10300H 8 GB Tek Slot Ram 512 GB SSD GTX1650 120 Hz ekran.​

Bu teknik özelliklere rağmen oyunlarda, özellikle bf1 de düşük fps'ler alıyorum. Bütün ayarlar Low da olmasına rağmen bf1 de 45-65 arasında dolaşıyor fps.

Lenovo Vantage ve Nvidia Denetim Masası ayarlarım şöyle ;

Dosya Ekleri

• 2.png
    2.png
    57,1 KB · Görüntüleme: 13
  • 3.png
    3.png
    38,5 KB · Görüntüleme: 13
  • vantage.png
    vantage.png
    179,9 KB · Görüntüleme: 18
  • yp.png
    yp.png
    25 KB · Görüntüleme: 14
İşlemci hangi seçenek bilmediğim için çoğu tiki ekledim.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2022-12-04 saat 13.30.59.jpg
    WhatsApp Görsel 2022-12-04 saat 13.30.59.jpg
    192,8 KB · Görüntüleme: 20
Multiplayer oynadığın için aslına bakarsan biraz normal kabul edebiliriz bu durumu. Ram yetersiz kalıyor diye düşünüyorum. Çift kanal yaparsan biraz rahatlayacaktır.

Ama youtube'da gördüğüm gtx 1650 laptop i5-10300H testlerinde hep daha yüksek fps değerlerini alan kişiler vardı. Yani böyle bir ekran kartı ve işlemci için düşük ayarlarda 45-65 fps vermesi garip biraz.

Ama youtube'da gördüğüm gtx 1650 laptop i5-10300H testlerinde hep daha yüksek fps değerlerini alan kişiler vardı. Yani böyle bir ekran kartı ve işlemci için düşük ayarlarda 45-65 fps vermesi garip biraz.
Single oynarsan problem yok. Ama dediğim gibi multiplayer odaklı olduğun için Ram boğuluyor diye düşünüyorum. Ram'in tek kanal mı?

evet tek slotta 8 gb 3200 mhz ram var
Nis teknolojisi varmış ama benim bilgisayarım galiba desteklemiyor.

Dosya Ekleri

• ram.png
    ram.png
    115,1 KB · Görüntüleme: 15
evet tek slotta 8 gb 3200 mhz ram var
Nis teknolojisi varmış ama benim bilgisayarım galiba desteklemiyor.
Boşta bir slotun daha olduğunu tahmin ediyorum, doğru mu?

Ayrıca NIS teknolojisi demişsin. Nedir bu NIS teknolojisi? Anlatalım.

Kısaca anlatmak gerekirse yapay zeka destekli Nvidia DLSS teknolojisinin çok daha basite indirgenmiş bir hali diyebiliriz. Öğrenme yeteneğiyle çalışan DLSS teknolojisi maalesef şu an için sadece GeForce RTX serisi ekran kartlarında aktif edilebiliyor. Çünkü özel olarak yapay zeka çekirdeklerinden güç alan bir teknoloji. Fakat yeni Nvidia Image Scaling teknolojisi Nvidia’nın Maxwell mimarisi ve üzerindeki ekran kartlarında rahatlıkla aktif edilebilen bir teknoloji. Fakat tahmin edebileceğin gibi yapay zeka destekli olmadığı için DLSS kalitesi ve performansı veremiyor. Ama özellikle güncel olmayan ekran kartına sahip kullanıcılara yönelik yapılmış bir teknoloji. Örneğin 720P bir oyunu 1080P çözünürlüğüne özel algoritmasıyla birlikte yükselterek daha iyi bir FPS değeri almanı sağlıyor, görüntü kalitesi ise 720P çözünürlükten biraz daha iyi oluyor ve FPS değerin 1080P çözünürlükteki kadar düşük kalmıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı