Çözüldü Lenovo IP 3 Gaming GPU yüksek GHz çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

brosbach

Kilopat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Lenovo ideapad Gaming 3-15ACH6
AMD Ryzen 5 5600H
NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti 4GB
2x 8 GB DDR4-3200
512 GB SSD PCIe
Merhaba, Lenovo IP 3 Gaming cihazda Lenovo Vantage uygulaması üzerinden grafik kartı sürekli olarak yüksek frekansta çalışıyor olarak gözüküyor. Çözümü var mı neden böyle yapar? Ekran görüntüsünü ekliyorum (driverlar güncel, PC şarja bağlı ve oyun oynamıyorum. Chrome'da dolaşıyorum)

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-08-12 224755.png
    Ekran görüntüsü 2022-08-12 224755.png
    67 KB · Görüntüleme: 31
Galiba doğru, yöneticide herhangi bir sorun gözükmüyor. Teşekkür ederim.

1660334178373.png

Burada da bu şekilde gözüküyor ama sürekli sıfırlanıp bu hale geliyor.

Eki Görüntüle 1483736

Aynı sorun bende de var. Servise de gitti, konu olarak da açtım ancak çözümünü bulamadım. Benim cihazımda boşta clock yüksek çalıştığında 50-55 derece iken 210 MHz'e 410 olduğunda yani olması gerektiği gibi olduğunda 40-43
(i7-11800h)derece arası. Bu şeye her ne sebep oluyorsa boşta 10 derece kadar fazla ısınmaya sebep oluyor. En azından benim cihazımda.

Aynı sorun bende de var. Servise de gitti, konu olarak da açtım ancak çözümünü bulamadım. Benim cihazımda boşta clock yüksek çalıştığında 50-55 derece iken 210 MHz'e 410 olduğunda yani olması gerektiği gibi olduğunda 40-43
(i7-11800h)derece arası.

Donanımsal olarak sorun çıkmadıysa büyük ihtimalle yazılımsal olarak bir hata vermesidir. Ya güncelleme bekleyeceğiz ya da alışacağız gibi :D

Donanımsal olarak sorun çıkmadıysa büyük ihtimalle yazılımsal olarak bir hata vermesidir. Ya güncelleme bekleyeceğiz ya da alışacağız gibi :D
Aorus 15p kullanıyorum ve yeni nesil control center'ı indirdigimde genel manada çözülüyor. Ama dediğim gibi sadece boşta biraz fazla ısınıp fanların daha sesli çalışmasına sebep oluyor. Rahatsız etmiyorsa sizi hiçbir problem yok. Son olarak benim cihazımla olan servis deneyimimde hoş değil yani incelenmedi desem yeri. Donanımsal bile olsa kısa vadede donanımsal mi yazılımsal mi öğrenemeyeceğim gibi.

Geri
Yukarı