Lenovo klavye Caps Lock ve NumLock ekran göstergesini kapatma

Daha fazla  
Merhabalar. Lenovo V15 ada laptopumda CMD'ye sırasıyla.
DISM.exe /online /cleanup-image /scanhealth
DISM.exe /online /cleanup-image /restorehealth

Kodlarını girip yeniden başlattıktan sonra ekrandaki klavye göstergesi sorunu ile karşılaştım.
Resimdeki gibi. Lenovo Utility yazılımı yazıyordu internette fakat bilgisayarımda Lenovo Utility'e dair bir şey bulamadım. Lütfen yardımcı olun. Çok sinir bozucu bir görüntü.
Caps lock veya Num Lock a basınca resimdeki gösterge çıkıyor. Hiçbir yerden düzeltemedim. Bilgisayarda herhangi bir Lenovo Utility e dair iz de yok.

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    270,2 KB · Görüntüleme: 92
Merhabalar. Lenovo V15 ada laptopumda CMD'ye sırasıyla.
DISM.exe /online /cleanup-image /scanhealth
DISM.exe /online /cleanup-image /restorehealth

Kodlarını girip yeniden başlattıktan sonra ekrandaki klavye göstergesi sorunu ile karşılaştım.
Resimdeki gibi. Lenovo Utility yazılımı yazıyordu internette fakat bilgisayarımda Lenovo Utility'e dair bir şey bulamadım. Lütfen yardımcı olun. Çok sinir bozucu bir görüntü.
Caps Lock veya NumLock a basınca resimdeki gösterge çıkıyor. Hiçbir yerden düzeltemedim. Bilgisayarda herhangi bir Lenovo Utility'e dair iz de yok.

O utility programı elbette vardır, Microsoft Store'dan araştır sonra silmeyi dene

Arkadaşlar, sorunu çözdüm. Öncelikle Windows un arama kısmına aygıt yöneticisi yazın. Aygıt yöneticisine girip alt kısımlarda kalan "Sistem Aygıtları" tuşuna çift tıklayın. Açılan yerdeki "Lenovo fn and function keys" seçeneğine sağ tıklayıp "Sürücüyü Güncelleştir" tuşuna tıklayın. "Bilgisayarımdaki sürücülere göz at" arkasından "Bilgisayarımdaki sürücülerden seçmeme izin ver" e tıklayın. Oradaki "Lenovo fn and function keys 1.0.4.7 (12.08.2018)" sürücüsünü seçin. Ve güncelleştirin. Sorun ortadan kalkıyor. Teşşekkür Ederim.

Ben de bunu arıyordum. Muhtemelen son güncellemelerle alakalı, Lenovo Fn and function keys sürücüsünü güncelleyince oldu. Çok teşekkürler, yabancı forumlardan bile bu çözümü yazan görmedim daha.

Arkadaşlar, sorunu çözdüm. Öncelikle Windows un arama kısmına aygıt yöneticisi yazın. Aygıt yöneticisine girip alt kısımlarda kalan "Sistem Aygıtları" tuşuna çift tıklayın. Açılan yerdeki "Lenovo fn and function keys" seçeneğine sağ tıklayıp "Sürücüyü Güncelleştir" tuşuna tıklayın. "Bilgisayarımdaki sürücülere göz at" arkasından "Bilgisayarımdaki sürücülerden seçmeme izin ver" e tıklayın. Oradaki "Lenovo fn and function keys 1.0.4.7 (12.08.2018)" sürücüsünü seçin. Ve güncelleştirin. Sorun ortadan kalkıyor. Teşşekkür Ederim.
Reis senden allah razı olsun günlerdir bunu arıyorum oyunda Caps Lock tuşuyla haritayı açınca sürekli bu çıkıyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı