Lenovo L29w-30 Alınır mı?

Makaleler
42

Son dönemlerde 27-32 monitör ararken bulduğum ara alternatiflerden biri olarak göründü 29" monitörler. 2560x1080 olması nedeniyle 27" 1080'lerden daha iyi bir piksel oranına sahip olacağını en kötü aynı olacağını zannediyorum. Oyun değil de iş ve farklı kullanımlar için düşünüyorum. 16:9 dışında bir ekran standartı kullanmak hoşuma gider açıkçası. Eski 21:9 deneyimlerim iyiydi. IPS panel ve 90 Hz olması sayesinde standart bir monitöre göre daha iyi olacağını da az çok tahmin ediyorum. Yükseklik ayarı olması da hoşuma gitti. Nasıldır? @P R O F O U N D

@SkyRose

Son düzenleme:
2560x1080 olması nedeniyle 27" 1080'lerden daha iyi bir piksel oranına sahip olacağını en kötü aynı olacağını zannediyorum
Kendim de UW 1080p 30" bir monitör kullanıyorum. Bir kez olsun PPI değerinden şikayet etmedim.
Oyun değil de iş ve farklı kullanımlar için düşünüyorum.
İş kelimesini daha fazla açarsanız size daha fazla yardımım dokunur hocam.
16:9 dışında bir ekran standartı kullanmak hoşuma gider açıkçası. Eski 21:9 deneyimlerim iyiydi. IPS panel ve 90 Hz olması sayesinde standart bir monitöre göre daha iyi olacağını da az çok tahmin ediyorum. Yükseklik ayarı olması da hoşuma gitti. Nasıldır? @Rory
Eğer Web tasarım, oyun tasarım gibi işlerde ihtiyacınızı görür ama grafik tasarım için çok daha iyi monitörler var. Yukarıda dediğim gibi nelerde kullancağınızı açmanız gerekiyor.

@Rory Web tasarım, elektronik devre tasarımı ve programlama diyebilirim kısaca.
O halde alınabilir hocam. Bu konularda ekranın büyük olması daha iyi.
4K bütçeye ne önerirsiniz?
Şunu önerebilirim. Pivot özelliği var ve bu özellik sayesinde ekranı dikey kullanıp mobile özel web tasarım yapabilirsiniz ama görüntü açısından tabiiki baktığınız Lenovo L29W daha çok tatmin eder, ultrawide sonuçta.
27 144 Hz VA bakıyordum da. Bu tarz bir şey kesinlikle daha çok kafama yattı diyebilirim.
İşiniz siyahı çok barındırıyor. Bu yüzden, VA önermiyorum. Black smearing problemine denk gelirseniz başınız çok ağrır.

@P R O F O U N D Ultrawide istememin bir sebebi, her şeyin 16:9 desteklemesi nedeniyle ekranda ufak da olsa iki şeyi anda anda tam oturtamamak.

VA ve TN var o bütçede dediğim gibi. Hz değerinin daha yüksek olması, panelin iyi olması, yükseklik ayarı ve daha ucuz olması nedeniyle dikkatimi çekti. Diğer 29" LG monitörler 5K'dan başlıyor.

@P R O F O U N D Ultrawide istememin bir sebebi, her şeyin 16:9 desteklemesi nedeniyle ekranda ufak da olsa iki şeyi anda anda tam oturtamamak.

VA ve TN var o bütçede dediğim gibi. Hz değerinin daha yüksek olması, panelin iyi olması, yükseklik ayarı ve daha ucuz olması nedeniyle dikkatimi çekti. Diğer 29" LG monitörler 5K'dan başlıyor.
O halde Lenovo L29W-30 alın hocam. AUO'nun güncel, hala üretimde olan M300DAN01.1 panelini kullanıyor. Üstelik, ergonomik açıdan da başarılı. Fiyat/performans çerçevesinde gayet iyi bir monitör. Pişman olacağınızı düşünmüyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı