Lenovo L340 Touchpad çift parmakla sağ tık çalışmıyor

@Tolga Fırat Bu touchpad uretici tarafından yapılmamış bir ayar. Zaten touchpad bu özelliği veren üretici oluyor. Üretici verirse sürücü kurunca zaten çift parmak çalışıyor. Örneğin; üç parmak ve dört parmak çalışıyor sürücüyü kurunca. Touchpad çalışıyor özellikleri ancak 2 parmakla çift tıklama getirmemiş varsayılan şekilde. Normalde çift parmağı görüyor ancak kısa yol eklememiş. Bunuda yazılımla veya kayıt defterleri falan ayarlamak gerekli. Güncelleme ile getirebilir isterse üretici.
Çok saçma değil mi? Ne alaka yani bütün özellikler var scrolling vs. ama bu özellik yok.
Yok kaldır güncelle Windows 10 üzerinden boş işler bu PC yaramıyor. Lenovo bilgisayara sahip arkadaşın dediğini yap. Olmuyorsa yine diyorum üretici ile konuş. Üreticinin keyfine kalmış bir ozellik bu. 2019 model Acer'ım da vardi Lenovo aldım bunun çoğu modelinde yeni modellerinde bu özellik getirmemişler. Acer da uğraşmıyordum mesela. Bu çift tıklama için Teknosa gibi tekno marketlere gittim benim modellerine ve bir kaç modellerine baktım çift tıklama yoktu. 5 tanesinin içinde 1 ya da 2 tane modelinde vardı. Sürücüsü de kurulmuştu baktigim PC ler de.

Son düzenleme:
Windows update çoğu zaman bu tarz sorunlarda en güncel sürücüyü ilk kullanıcıya sunar konuyla alakası yok ama örnek verecek olursam çok eski bir acer notebook vardı radeon 6520g ekran kartına sahipti ve en fazla windows 8 e(8.1 bile değil) sürücü sunuyordu üretici bendeki işletim sistemi win 10 pro eski bir builddi ve eski sürücülere nazaran daha hızlı ve stabil çalışıyordu ve updateden arattığım zaman ise doğru sürücüyü buldu demek istediğim belki küçük bi ihtimal bile olsa bulup sürücünün doğru çalışmasını sağlayabilir...

@Tolga Akar Hocam sürücüler kuruluyor Windows 10 bazen sürücüyü bulamıyor güncel donanımları ya da hatalı kurabiliyor. Üretici sitesindeki kurulduğu halde yok çalışmıyor. Ben burada anlatmaya çalışıyorum. Geri konularda arkadaşın dedikleri dışında kayıt defteri gibi şeyler ile oluyorsa olur başka türlü üretici bunu getirebilir.

Bende de ayni sekilde. Sadece bu ayar gozukuyor.
Eki Görüntüle 445009

Dedigim gibi iki farkli touchpadi olan laptopa da regedit ile getirdim.
Bolum bolum regedit paylasiyim. Belki yapip unuttugum kisimlar vardir. Farkli bir ayar var ise esitlersiniz.
(Ne olur ne olmaz onemli dosyalarinizi yedekleyin ya da hangi ayarlari degistirdiginizi unutmayin.)

Eki Görüntüle 445012Eki Görüntüle 445013Eki Görüntüle 445014Eki Görüntüle 445015Eki Görüntüle 445016

Bende de ayni sekilde. Sadece bu ayar gozukuyor.
Eki Görüntüle 445009

Dedigim gibi iki farkli touchpadi olan laptopa da regedit ile getirdim.
Bolum bolum regedit paylasiyim. Belki yapip unuttugum kisimlar vardir. Farkli bir ayar var ise esitlersiniz.
(Ne olur ne olmaz onemli dosyalarinizi yedekleyin ya da hangi ayarlari degistirdiginizi unutmayin.)

Eki Görüntüle 445012Eki Görüntüle 445013Eki Görüntüle 445014Eki Görüntüle 445015Eki Görüntüle 445016
Hocam 2FingerTapAction olanların hepsini ayarladım reset attım oldu. İlginiz alakanız için çok teşekkür ederim. 🙂

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı