Lenovo L340 vs ASUS-X571GT-AL136X

Çok teşekkür ederim beni aydınlattığınız için aşağıdaki ürünü almayı planlıyorum sizce zekice hareket etmiş olur muyum(ben lise 1 öğrencisiyim lise sona kadar kullanmam gerekçek bunu da göz önüne alabilir misiniz?)

Sepetinizi atmışsınız ürünü atmanız gerekli ürünü özelleştirip özellikler kısmını ve modelini atın 🤦‍♂️

RAM ve depolama ilerde arttirilir fakat islemci ve ekran karti ne alirsaniz onunla gidersiniz.
Bu sebeple 1650 yerine 1650Ti almanizda yarar var. Ayrica 4 core devri kapanmaya basladi. AMD'nin yeni H serisi islemcileri 6 core'dan basliyor. Desktoplardaki i5'ler de yine 6 core oyunlara da bu trend'in gelmesi cok uzun surmez bu sebeple eger butcenizi asmiyor ise i7+1650Ti konfigurasyonlu bir modele yonelin. Eger butce yetmiyor ise i5+1650Ti bir model mantikli bir secim olacaktir.

Hocam lisede neden Laptop aliyorsunuz bilmiyorum ve dogal olarak "desktop" bir sistemi de goz onunde bulundurun diye bir tavsiyede bulunayim. Fiyat/Performans konusunda laptoplar cok altlarda.

Sepetinizi atmışsınız ürünü atmanız gerekli ürünü özelleştirip özellikler kısmını ve modelini atın 🤦‍♂️
ilk attığımda sepeti atmıştım ardından hatamı fark edip 1-2 dk içinde linki düzelttim şuandaki linkin çalışması lazım yine de olmazsa Abra A7 V12.1.5 17,3" Gaming Laptop | Monster Notebook
RAM ve depolama ilerde arttirilir fakat islemci ve ekran karti ne alirsaniz onunla gidersiniz.
Bu sebeple 1650 yerine 1650Ti almanizda yarar var. Ayrica 4 core devri kapanmaya basladi. AMD'nin yeni H serisi islemcileri 6 core'dan basliyor. Desktoplardaki i5'ler de yine 6 core oyunlara da bu trend'in gelmesi cok uzun surmez bu sebeple eger butcenizi asmiyor ise i7+1650Ti konfigurasyonlu bir modele yonelin. Eger butce yetmiyor ise i5+1650Ti bir model mantikli bir secim olacaktir.

Hocam lisede neden Laptop aliyorsunuz bilmiyorum ve dogal olarak "desktop" bir sistemi de goz onunde bulundurun diye bir tavsiyede bulunayim. Fiyat/Performans konusunda laptoplar cok altlarda.
tamam çok teşekkürler aşağıya linkini attığım ürün sanırım uygun(ramini artırıcam)(laptop almamdaki sebeb ise laptopu oyun odaklı almamam hem okul işlerimi görebileceğim hem de oyun oynayabileceğim bi laptop lazım ailem de benim bağımlı kişiliğim yüzünden deskop alırsam masaya yapışçağıma inanıyor o yüzden ne yazık ki laptop...)

Son düzenleme:
Hocam paylastiginiz cihazda 1650 Refresh ekran karti var. Duz 1650'den cok bir farki yok. Almanizi tavsiye etmiyorum.

1650 Ti'li bir modele yonelin.

Geri
Yukarı