Lenovo L450 mouse hareket ettirince cızırtı sesi geliyor

Kyuipe

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 15 gün önce bu sorunla ilgili konu açmıştım ancak cevap alamadım ve bu cızırtı sesi eskisine göre çok fazla arttı. Bilgisayarda bir şey yapmıyorken bile kesik kesik cızırtı sesi geliyor ve fareyi hareket ettirince aralıksız ve daha kalın bir cızırtı sesi geliyor. Bu sorun Windows 11 yüklemek için Secure Boot özelliğini açtığımda başladı. Secure Boot'u açtıktan sonra bilgisayar açılış ekranında kaldı ve açılmadı bende Secure Boot'u kapattım ve ISO dosyasında oynama yaparak TPM 2.0 ve Secure Boot özelliklerini bypass'layarak Windows 11 indirdim. O zamandan beri cızırtı sesi var ama şimdi daha da şiddetlendi. Sessiz bir ortamda bilgisayarı kullandığım için gerçekten beni çok rahatsız etmeye başladı. Çok çaresizim.

Hocam o değişik ses hoparlörlerden mi geliyor? Eğer hoparlörlerden geliyorsa hoparlörleri çalıştıran çipe sürekli parazit geliyor benim ses sistemimde de kalitesiz kablo kullandığım zaman bu seslerin aynısını yaşıyorum kaliteli kullanınca zerre cızırtı olmuyor sizinki farklı eğer hoparlörden geliyorsa teknik servise kontrol etmesi için gönderebilirsiniz.

Hocam o değişik ses hoparlörlerden mi geliyor? Eğer hoparlörlerden geliyorsa hoparlörleri çalıştıran çipe sürekli parazit geliyor benim ses sistemimde de kalitesiz kablo kullandığım zaman bu seslerin aynısını yaşıyorum kaliteli kullanınca zerre cızırtı olmuyor sizinki farklı eğer hoparlörden geliyorsa teknik servise kontrol etmesi için gönderebilirsiniz.
Laptop kullanıyorum yani ekstra bir hoparlör kullanmıyorum, onun yerinde kulaklık kullanıyorum. Laptopun arka kısmındaki deliklerden ses daha şiddetli duyuluyor.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı