Lenovo laptop açılırken Lenovo yazısında kapanıyor

Lenovo bilgisayarlarda BIOS'a girmek kolay olsaydı BIOS'una bakın derdim fakat Lenovo'da bu başlı başına işkence. Siz en iyisi bilgisayarınızı en yakın teknik servise gösterin.

BIOS'a giremiyorum direkt kapanıyor ve BIOS'a iğne deliği ile değil F2 ile giriyorum Ideapad520 kullanıyorum yani direk kapanıyor işletim olarak sorunu yok diye düşünüyorım çünkü başka hard disk taktım içinde Windows yüklü değil onda da direkt kapandı kasayı açıp fan dönüyor mu diye baktım Power tuşuna basıyorum dönüyor 1/2 saniye sonra fan dönmüyor ekran kapanıyor şarjım dolu RAM çıkarıp denedim olmadı aklıma başka bir şey gelmiyor.

BIOS'a giremiyorum direkt kapanıyor ve BIOS'a iğne deliği ile değil F2 ile giriyorum Ideapad520 kullanıyorum yani direk kapanıyor işletim olarak sorunu yok diye düşünüyorım çünkü başka hard disk taktım içinde Windows yüklü değil onda da direkt kapandı kasayı açıp fan dönüyor mu diye baktım Power tuşuna basıyorum dönüyor 1/2 saniye sonra fan dönmüyor ekran kapanıyor şarjım dolu RAM çıkarıp denedim olmadı aklıma başka bir şey gelmiyor.

BIOS'a giremiyorsanız eğer BIOS gitmiş olabilir. Yeniden yazılması gerekebilir.

BIOS'a giremiyorsanız eğer BIOS gitmiş olabilir. Yeniden yazılması gerekebilir.

Sanırım tam anlatamadim ama şöyle Power'e basıyorum Lenovo yazısı gözüküyor direkt kapanıyor hani BIOS'a girmeye çalışıyorum ama yine kapanıyor bazen Lenovo yazısı gelmeden kapanıyor.

Artık en kötüsü.

Sanırım tam anlatamadim ama şöyle Power'e basıyorum Lenovo yazısı gözüküyor direkt kapanıyor hani BIOS'a girmeye çalışıyorum ama yine kapanıyor bazen Lenovo yazısı gelmeden kapanıyor.

Başka bir adaptör ile denediniz mi?

Artık en kötüsü.

Başka bir adaptör ile denediniz mi?

Evet denedim ama maalesef bir anda bilgisayardan güç kesiliyor ve kapanıyor gibi oluyor ilk önce LED ışıklar sonra fan gidiyor ve kapanıyor.

Evet denedim ama maalesef bir anda bilgisayardan güç kesiliyor ve kapanıyor gibi oluyor ilk önce LED ışıklar sonra fan gidiyor ve kapanıyor.

Artık bilgisayarınızı bir teknik servise götürmeniz en doğrusu, ciddi bir problem olduğu aşikar. En iyi ihtimal yeni BIOS yazmak gerekir. En kötü ihtimal ise anakart üzerinde bir işlem gerekecektir. Benimde aklıma bir şey gelmiyor artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı