Lenovo laptop açılırken üretici logosu gelmiyor

lacifer

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, sorunum kisaca laptopu açarken ekrana laptopun üreticisi olan Lenovo'nun logosu gelmiyor. Birkaç gün once bilgisayara Update gelmişti, Update adini tam olarak hatirlamiyorum fakat Windows 10 ön izlemesi gibi bir ada sahipti. Bu Update'i indirip yükledim. Ardindan laptopu açtım fakat şu an karşılaştığım hatayla ilkin karşılaşmadim. Donanimsal olduğunu düşünmüyorum. RAM'leri takip cikarttim, bataryayi cikartip tekrardan laptopu açtım. Siyah parlak bir ekran görüyorum ve laptopun fani stabil çalişiyor. Hard diskte önemli dosyalarim vardi. Bu dosyalari kayipsiz kurtarabilme imkanim var mı?

Merhaba, sorunum kisaca laptopu açarken ekrana laptopun üreticisi olan Lenovo'nun logosu gelmiyor. Birkaç gün once bilgisayara Update gelmişti, Update adini tam olarak hatirlamiyorum fakat Windows 10 ön izlemesi gibi bir ada sahipti. Bu Update'i indirip yükledim. Ardindan laptopu açtım fakat şu an karşılaştığım hatayla ilkin karşılaşmadim. Donanimsal olduğunu düşünmüyorum. RAM'leri takip cikarttim, bataryayi cikartip tekrardan laptopu açtım. Siyah parlak bir ekran görüyorum ve laptopun fani stabil çalişiyor. Hard diskte önemli dosyalarim vardi. Bu dosyalari kayipsiz kurtarabilme imkanim var mı?

Bende Windows ile Monster laptop kullanıyorum bazen bana da oluyor tuşuna basılı tutarak 2 kere kapatıp açtığımda düzeliyor.
Bilmem yardımcı olur mu ama denemekten zarar gelmez.

HDD'yi başka bilgisayara takıp verileri alırsınız. Onun dışında BIOS pilini ve bataryayı çıkartıp 5dk bekleyip geri takın. Sistemde donanımsal bir hata oluşmadıysa açılacaktır.

çabalarim nafile hep siyah ekranla karsilasiyorum, okudugum yorumlardan mantikli gelen dosyalara zarar gelmemesi adina depolama birimini farkli bir pc'ye takip dosyalari koruduktan sonra format atmayi denemek. umarim yapabilirim.

Geri
Yukarı