Lenovo laptop kırpılmamış ekran kartı

Hit Adam

Hectopat
Arkadaşlar dün teknosa'da bir çalışanın önerdiği lenovo marka laptoba baktım. Makinenin içinde hdd olmadığını ve bu sayede ekran kartının kırpılmadan daha yüksek performansla çalıştığını söyledi. Hdd'yi dışardan kabloyla bağlıyorsun dedi :) Gerçekten böyle bir etkisi olabilir mi hdd olmamasının?

Biraz kandırmaya yönelik bir yakaşım olmuş gibi geldi bana. Hangi ürüne bakmıştınız tam olarak? Birde biz bir bakalım. HDD olmayınca daha güçlü'mü çalışıyormuş ekran kartı. :) Çok saçma.

Arkadaşlar dün teknosa'da bir çalışanın önerdiği lenovo marka laptoba baktım. Makinenin içinde hdd olmadığını ve bu sayede ekran kartının kırpılmadan daha yüksek performansla çalıştığını söyledi. Hdd'yi dışardan kabloyla bağlıyorsun dedi :) Gerçekten böyle bir etkisi olabilir mi hdd olmamasının?

Ya arkadaş millete ürün satmak için artık ne yalan söyleyeceklerini şaşırdılar... Hayır bi kere piyasada Lenovo'nun adam gibi ekran kartı olan bir oyun bilgisayarı bile yok neyin kırpılmamış performansından bahsediyor arkadaş...

Arkadaşlar ben de çok anlamıyorum görüldüğü gibi yani adamın günahını almayayım :)
levono, i7 işlemci, 4 gb gtx ekran kartı, 3,5 k fiyat (indirimli fiyat), ultra hd bir de klavye kırmızı ışıklandırmalıydı. Hatırladığım özellikleri bunlar...

Ya arkadaş millete ürün satmak için artık ne yalan söyleyeceklerini şaşırdılar... Hayır bi kere piyasada Lenovo'nun adam gibi ekran kartı olan bir oyun bilgisayarı bile yok neyin kırpılmamış performansından bahsediyor arkadaş...
Abi magazada satamadiklari ne varsa sattirmaya calisiyorlar. Annem L1320 fiyatina bakmaya gitti, ove ove casper via v8 satmaya valismislar.

Benim de sahibi olduğum Lenovo y510p ye bakmışsınız, satıcı arkadaşın bilmediği lakin söylemeye çalıştığı şey cihazın optik sürücüsünün olmadığı, yerine ikinci bir Nvdia kart ile SLI teknolojisine sahip olduğudur.
Cihaz ile Gta 4 maksimum ayarlarda (16x kenar düzeltme dahil) 35 fps ortalama alıyorum. (Full HD)
Cihaz güzel olsa da 3.5k etmez, ben 2.5k civarında almıştım. Bahsettiğim fiyatta bulursanız düşünmeyin alın derim.
3.5k paranız var ise 860m li bir cihaz almanızı öneririm.

O ne ya, nasıl bişey o dısardan kablo ile hdd bağlamak :) yaşam ünitesine bağlanmış hastamı bu? Sana onu satmak isteyen kişinin beynine yeteri kadar oksijen gitmiyor galiba ::)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı