Lenovo laptop pil süresi nasıl uzatılabilir?

bratislavaa

Decapat
Merhaba arkadaşlar. Dün 2.el bir Lenovo aldım sistem gereksinimleri iyi olduğundan dolayı. Aslında bayağı hızlı bir karar oldu. Ama sorun pil. PC'yi sıfırladım güncelleme vs pek dert etmedim biter dedim ama sadece 40 dakika kullanımda ki oyun filan oynamıyorum. Yüzde 37'ye düştü. Sürekli açtığımda "Lenovo UEFI System farmware 9ycn39www" diyor ve yeniden başlat diyor başlatıyorum güncelleme yapıyor yeniden aynı bildirim geliyor. Ve pil tasarruf modu açık. Pil ömrü nasıl uzar? Ve bu güncelleme olayı. Şimdiden teşekkür ederim.

Sistem bilgilerini verebilir misin?
Eğer Gaming laptop ise oyun oynamasan bile hızlı pil tüketimi söz konusu + olarak da 2. el almışsın bataryanın deforme olma payı da var.

Sistem bilgilerini verebilir misin?
Eğer Gaming laptop ise oyun oynamasan bile hızlı pil tüketimi söz konusu + olarak da 2. el almışsın bataryanın deforme olma payı da var.

Intel Core i5-7200U CPU 2.50 GHz 2.70 GHz 8 GB RAM 64 Bit AMD Radeon Graphics.
Isınma sorunu varsa pil ömrünü yarı yarıya düşürebilir.

Hiç isınmadı dün sıfırladım bayağı sürdü ama hiç ısınmadı.

Bir şey sorabilir miyim? "Lenovo UEFI System farmware 9ycn39ww" için yeniden başlatmak gerekiyor diyor başlatıyorum ama yine çıkıyor.

Lenovo vantage i indirin /güncelleyin + Windows güncellemelerinizi yapın vantageden de sürücü kontrolü yapın düzeleceğini düşünüyorum.
Eğer olmazsa aygıt yöneticisinden eski sürüme dönün.

Geri
Yukarı