Lenovo laptop RAM önerisi

OnurB

Kilopat
Yer
A, A
Merhaba arkadaşlar, Lenovo laptopuma RAM taktırdığım zaman garanti dışı kalmadığını öğrendim, en azından web sitelerinde böyle yazıyor.

Sizlere CPU-Z programının çıktılarını paylaşıyorum. Bana 8 GB güzel bir RAM önerebilir misiniz laptopuma uyumlu?

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    82 KB · Görüntüleme: 33
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    51,8 KB · Görüntüleme: 36
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    51,7 KB · Görüntüleme: 44
CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp
wmic memphysical get maxcapacity
Komutunu girin ve çıkan sonucu paylaşın lütfen.

Bütçe belirlemediğin için bulabildiğin en ucuzunu attım. Bu arada RAM'lerin 3200 MHz.

RAM 1600 MHz.

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp
wmic memphysical GET maxcapacity

RAM 1600 MHz.

CPU-Z programındaki MHz sayısını 2 ile çarpıyoruz. Bende de 665 MHz yazıyor ama 1300 MHz benim RAM'lerim.
1600 MHz RAM'ler DDR3 oluyor bir de ekran görüntüsünde DDR4 yazıyor.

Merhaba arkadaşlar, Lenovo laptopuma RAM taktırdığım zaman garanti dışı kalmadığını öğrendim, en azından web sitelerinde böyle yazıyor.

Sizlere CPU-Z programının çıktılarını paylaşıyorum. Bana 8 GB güzel bir RAM önerebilir misiniz laptopuma uyumlu?

RAM'leriniz CL22 değerinde ancak voltajlarıyla ilgili bir bilgi göremedim (tahminim 1.2v) voltaj değerini de öğrenip aynı değerlerde RAM almanız daha uyumlu çalışmalarını sağlayacaktır. Onun dışında diğer arkadaşların da dediği gibi RAM'leriniz 3200 MHz.

Bütçe belirlemediğin için bulabildiğin en ucuzunu attım. Bu arada RAM'lerin 3200 MHz.

Bütçe genel olarak geniş bir bütçe 1000 TL üstüne çıkmam sanırım ama optimum bir RAM almak istiyorum. Eğer bana şu en iyi eşleşme derseniz onu alırım büyük ihtimal.

RAM'leriniz CL22 değerinde ancak voltajlarıyla ilgili bir bilgi göremedim (tahminim 1.2v) voltaj değerini de öğrenip aynı değerlerde RAM almanız daha uyumlu çalışmalarını sağlayacaktır. Onun dışında diğer arkadaşların da dediği gibi RAM'leriniz 3200 MHz.

Bunu nasıl yapabilirim?

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp.
wmic memphysical GET maxcapacity

RAM 1600 MHz.

Görseli ekledim. 134217728 diyor.

Bu arada aldığım laptop bu fakat RAM'den dolayı hiç memnun değilim sistem sürekli darboğazda çalışıyor.

Lenovo Thinkbook 15 G2 Itl Intel Core I5 1135G7 8gb 256GB SSD MX450 2gb Windows 10 Home 15.6" Fhd Taşınabilir Bilgisayar 20VE0072TX

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    10,3 KB · Görüntüleme: 25
Bütçe genel olarak geniş bir bütçe 1000 TL üstüne çıkmam sanırım ama optimum bir RAM almak istiyorum. Eğer bana şu en iyi eşleşme derseniz onu alırım büyük ihtimal.

Bunu nasıl yapabilirim?

Genelde CPU-Z programında SPD kısmında görünmesi gerekiyordu ancak attığınız görüntülerde yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı