Lenovo laptop şarj 100 olduktan sonra şarj oluyor yazıyor

Y.Emre 25

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Yeni laptop aldım Lenovo Ideapad Gaming 3 i5 11300h, RTX 3050 Ti modeli. Şarj 100 olduktan sonra enerjiyi adaptörden alıyor diyorlar doğru mu? Ve bende 100 olduktan sonra şarj oluyor yazıyor ama diğer yazan kişilerde olmuyor yazıyormuş neden sizce fakat onlarınki Windows 11 değil.

Bende 99'da kaldı diyelim kaç saate olacağını yazmıyor ama 94 de kaldı diyelim yazıyor yani 99 veya 100 olduktan sonra şarj oluyor yazsa bile kesmiş mıdır enerjiyi? Adaptörden alıyor mu? Pil lipo.

Vantage'den koruma kipini açabilirsin eğer pil'de çok kullanmayacaksan, %60'a sabitliyor.
Ben pilde kullanıyorum ama şöyle bi olay varmış 100 olduktan sonra direk adaptör den alıyormuş galiba enerjiyi ama 100 olduktan sonra benimkinde şarj oluyor yazıyor hala sıkıntı olur mu yani pilden mi hariciyordur yoksa enerji yani adaptörden mi

Ben pilde kullanıyorum ama şöyle bir olay varmış 100 olduktan sonra direk adaptörden alıyormuş galiba enerjiyi ama 100 olduktan sonra benimkinde şarj oluyor yazıyor hala sıkıntı olur mu yani pilden mi hariciyordur yoksa enerji yani adaptörden mi?

Hayır sıkıntı yok ancak güç gerektiren işlemlerden sonra şarj düşüşü yaşayabilirsin tamamen normal.

Ben pili kullanmıyorum, şarjda kullanıyorum. Açmasam olur mu?

Ben bataryayı kullanmıyorum açmasam olurmu

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı