Lenovo ldeaPad L340 Gaming RAM ve Depolama artırma

Ahmet Kırıcı

Centipat
Merhaba arkadaşlar Lenovo'nın ldeapad L340 Gaming i5 9300H modelini kullanıyorum ve 8 GB RAM'im var. Bunu arttırmak istiyorum hangi RAM benim bilgisayarımla uyumludur. Ayrıcı 250GB SSD var bana oyunlarda yetmiyor harici harddisk önerileriniz var mı? Son olarak FPS arttırmak için ne önerirsiniz?

Dosya Ekleri

• PC.png
    PC.png
    50,4 KB · Görüntüleme: 77
RAM sadece 16GB tek slot RAM ile arttirilabilir. Cihazinizda 1 tane RAM yeri var. Yani su an takili olan RAM upgrade'den sonra elinizde kalicak.
Depolama icin ozel kablo almaniz gerekli yoksa 2.5 inch'lik yuvaya bir sey takamazsiniz.

Performans icin:

@retiredtechnpt 1 tane RAM gömülü olarak geliyor ve bir tane slotta boş olarak kalıyor. Yani 8+8 takabilir. Böyle bir dizüstünde tek slot göndermezler herhalde, artık RAM'ler anakarta gömülü olarak geliyor.

CPU-Z programını indiriniz ve SPD, Memory kısımlarını SS olarak attınız. @Ahmet Kırıcı özelden iletişim adresi bırakılması yasak aslında veya konuyu çözdükten sonra neler aldığınız, nasıl yaptığınızı anlatmanız gerek.

@retiredtechnpt 1 tane RAM gömülü olarak geliyor ve bir tane slotta boş olarak kalıyor. Yani 8+8 takabilir. Böyle bir dizüstünde tek slot göndermezler herhalde, artık RAM'ler anakarta gömülü olarak geliyor.

CPU-Z programını indiriniz ve SPD, Memory kısımlarını SS olarak attınız. @Ahmet Kırıcı özelden iletişim adresi bırakılması yasak aslında veya konuyu çözdükten sonra neler aldığınız, nasıl yaptığınızı anlatmanız gerek.
Hocam ayni cihazi kullaniyorum.
Ayni sekilde abim ve universteden bir arkadasim da ayni cihaza sahip. Yine pek cok konudaki arkadaslarla da bu konuyu konustum. Turkiyedeki modellerin hic birinde su ana kadar lehimli RAM'e rastlamadim. Lehimli RAM konfigurasyonu sadece Lenovo sitesi uzerinden ozellestirme ile secilebilen bir opsiyon. Turkiyedeki saticilar toptan aldigi icin lehimsiz geliyor. 16GB modeller bile 1 stick 16 olarak geliyor. Durum Avustralya ve Hindistanda da boyle. Turkiye icin de Vatan PC'de satilan modeller ve HepsiBurada uzerindeki 2-3 farkli saticida en azindan durum buydu.

Performans icin BIOS'da bulunan DPTF denilen ayari kapatin (disabled). Paylastigim konuyu takip ederek undervolt yapin. Daha sonra yine orada bahsedilen genel performans bolumundeki adimlari takip edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı