Lenovo Legion 1050 Ti mavi ekran hatası

1efe

Femtopat
Daha fazla  
Ekran kartı
Gtx 1050 ti
İşlemci
İntel i5
Arkadaşlar, ben 0xc000007b hatası için Process Monitor'den hatalı dosyaları bulmaya çalıştım. Bulduklarımı sildim, hklm dosyalarından da sildim fakat ben bilgisayarı kapatıp açtığımda bilgisayar bir seçenek belirleyin diye bir mavi ekrana attı aygıt kullan, sorun gider ve kişisel bilgisayarı kapat seçenekler vardı. Sanırım hklm dosyalarından yanlış şeyleri sildim, şu anda ne bilgisayarı sıfırlayabiliyorum ne de başka bir şey. Sıfırlamayı denediğimde bu bilgisayar sıfırlanıyor diyor. %3'e kadar geliyor ve sonra yine aynı mavi ekrana atıyor. Komut isteminden sıfırlamaya çalıştım, o da olmadı. Hatta işletim sistemini sıfırladım, her yolu denedim. Hala bilgisayarı sıfırlayıp her şeye yeniden başlayamadım. Benim bu konuda ne yapmam gerekiyor? Windows 11 işletim sistemim, ekran kartım GTX 1050 Ti. RAM'im 16 GB, işlemcim Intel i5, 1TB HDD ve 256 GB SSD Windows SSD'de kurulu. Lenovo Legion marka bir dizüstü bilgisayar kullanıyorum. Bana bir yardım eder misiniz? Elimden bir şey gelmiyor.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    91,9 KB · Görüntüleme: 13
  • image.jpg
    image.jpg
    159,9 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleyen: Moderatör:
0xc0000098 hata kodum. Şu anda bilgisayarımda hiçbir klasöre erişemiyorum.

Direk sistem diski mi görmüyor? Bir Windows ISO'su ile bakar mısın?

Hata kodundan anlayabileceğimiz üzere boot dosyalarına erişmek konusunda bir sorun var. Bu sorunu iki durumla değerlendirebiliriz. Birincisi düşük ihtimal ancak EFI bölümünüz bozuldu veya silindi. İkincisi diskiniz Hakk'ın rahmetine kavuştu.

İkinci ihtimali doğrulayabilmeniz için sizin kontrol etmeniz lazım diske erişebiliyor musunuz diye.

Direk sistem diski mi görmüyor? Bir Windows ISO'su ile bakar mısın?

Hata kodundan anlayabileceğimiz üzere boot dosyalarına erişmek konusunda bir sorun var. Bu sorunu iki durumla değerlendirebiliriz. Birincisi düşük ihtimal ancak EFI bölümünüz bozuldu veya silindi. İkincisi diskiniz Hakk'ın rahmetine kavuştu.

İkinci ihtimali doğrulayabilmeniz için sizin kontrol etmeniz lazım diske erişebiliyor musunuz diye.

Hocam ben bilgisayarı bir uzmana götürdüm ondan hallettirdim yine de ilgilendiğiniz için sağ olun.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı