Lenovo Legion 5-15ARH vs ASUS ROG STRIX G513QM-HN081

ROG'u kafadan eleyin bence, paneli berbat.

Legion gayet iyi tam F/P ürünü ama beklerim zamanım var derseniz yeni Legion 5'ler size göre olabilir. Fiyat olarak bir şey söylemek çok zor ama 13-15 civarlarında olacaktır diye tahmin ediyorum 3060'lı versiyonları.

Yok hocam beklemek istemiyorum almaya bir anda karar verdim planlı değildi lenovo legion 5 güzel denk geldi , roguda görünce kafam karıştı ama @Dark Lord of the Sith hocamın da dediği gibi ben daha çok online rekabetçi oyunlar seven biriyim sanırım rtx2060 beni üzmez.Sizin direkt eleyin sözü de biraz belirleyici oldu 😁 3-4 sene sonra yenilerim o zaman gerekirse

Yok hocam beklemek istemiyorum almaya bir anda karar verdim planlı değildi lenovo legion 5 güzel denk geldi , roguda görünce kafam karıştı ama @Dark Lord of the Sith hocamın da dediği gibi ben daha çok online rekabetçi oyunlar seven biriyim sanırım rtx2060 beni üzmez.Sizin direkt eleyin sözü de biraz belirleyici oldu 😁 3-4 sene sonra yenilerim o zaman gerekirse
Hayırlı olsun cihazınız hocam :) İyi günlerde kullanın.

Hocam online rekabetçi oyunlarda çok iyi bir seçenek MUX'lu Legion 5. Malum, CS:GO, Valorant gibi basit online oyunlar 3060'da neredeyse fark yaratmıyor bile. (Neredeyse dedim, tetiklenmeyin)

Onun dışında R6, Overwatch, BF5, PUBG gibi oyunlarda da 2060 zaten rüşdünü ispatlamış bir kart.

Aynı kaderi paylaşıyoruz, dün 2070 Max Q ‘lu Omen sipariş ettim bu gün geldi, biraz önce.
3060 ‘lı ASUS ROG ‘u gördüm ondan da sipariş verdim. Omen'i iade edeceğim. Bence siz de aynısını yapın 2060'la arasında çok fiyat fark yok. 2060 çıkalı çok zaman oldu. İşlemci de cabası. ROG'un paneli bir tık kötü olabilir ancak çok güncel donanımlar içeriyor pişman olacağımı düşünmüyorum.
Ancak 3060 ‘lı Lenovo mu ROG mu deseniz Lenovo alırdım ama şu an bilgisayarsız kaldığım için Lenovoyu bekleyemiyorum.

Son düzenleme:
Aynı kaderi paylaşıyoruz, dün 2070 Max Q ‘lu Omen sipariş ettim bu gün geldi, biraz önce.
3060 ‘lı ASUS ROG ‘u gördüm ondan da sipariş verdim. Omen'i iade edeceğim. Bence siz de aynısını yapın 2060'la arasında çok fiyat fark yok. 2060 çıkalı çok zaman oldu. İşlemci de cabası. ROG'un paneli bir tık kötü olabilir ancak çok güncel donanımlar içeriyor pişman olacağımı düşünmüyorum.
Ancak 3060 ‘lı Lenovo mu ROG mu deseniz Lenovo alırdım ama şu an bilgisayarsız kaldığım için Lenovoyu bekleyemiyorum.
memnun kaldınız mı asustan?ekranı çok mu kötü?

Arkadaşlar merhaba. Bundan 3 gün kadar önce bir konu oluşturup oyun amaçlı Legion 5 ile MSI Alpha arasından fikrinizi alarak Legion siparişi vermiştim. Kargo dağıtımda, yarın elime ulaşacak. Bir arkadaşımızın paylaşımında bu laptopu görünce tereddütte kaldım. 12300 TL vermeyi göze aldık, 14200'e 3060 Ampere mimarili bir kart içeren ROG STRIX mi tercih ederdiniz yoksa kardeşim 12300'e aldığın Lenovo zaten fazlasıyla yeterli mi derdiniz? Fikrinizi almak istiyorum. Benim kafam biraz karıştı. ROG'un 144 Hz 3060'lı versiyonu ile ilgili pek bir şey de bulamadım açıkçası. Koşulsuz olarak ürünü Hepsiburada'ya iade etmekte bir sorun yok sanırım. Onu da tam bilmiyorum.

Lenovo legion 5 VS Asus rog strix G513

Arkadaşın postunu hiç görmesem hiç kafa yormaya gerek kalmayacaktı. 😁
bence siparişi iptal etmeyin asusta bazı sıkıntılar var diyorlar gpu verimli çalşımadığı için düşük fps veriyor diyorlar ama sizin fikriniz daha laptoplarda 3060 yeni yeni çıkıyor ilerde güncellemelerle düzelebilir sonuçta 115w 3060 var
Daha iyi bir performans alacağınız çok açık. Ama kaybedeceğiniz şeyler de var.
-Kamera.
-Numpad.
-MUX.
-Daha iyi bir ekran.

İki cihazın da üzeceğini düşünmüyorum.
hocam dahili ekran kartı amd olduğu için mux switche gerek yok diye biliyorum

Gerek var. Omen ve ROG'ların işlemcisi AMD ancak MUX'a sahip değiller.
hocam asusta galiba rtx 3060 direk ekrana bağlıyımış amd diğer çıkışlardan geçiyormuş o yüzden muxa gerek yok galiba çünkü bir arkadaş harici monitöre bağlayıp test etmişti performans farkı yok demişti

hocam asusta galiba rtx 3060 direk ekrana bağlıyımış amd diğer çıkışlardan geçiyormuş o yüzden muxa gerek yok galiba çünkü bir arkadaş harici monitöre bağlayıp test etmişti performans farkı yok demişti
Yanlış ayarlamıştır hocam, direkt olarak ekrana bağlı olsa haberimiz olurdu.

Yeni konular

Geri
Yukarı