Lenovo Legion 5 15ARH05 vs. Ideapad Gaming 3

26mert2

Hectopat
Daha fazla  
1. Lenovo Legion 5 15ARH05 AMD Ryzen 5 4600H 16GB 512GB SSD Fiyatı

2. LENOVO Ideapad Gaming 3/Ryzen 7 4800H/16 GB/512 GB/4 GB/15.6" FHD/ Laptop Siyah

Bilgisayarı elden teslim alma şansım var ve Ideapad serisinin Legion'a göre biraz daha ısındığı söyleniyor. Ayrıca 144Hz ve 120Hz farkı var. Bir de Legion serisinde kutudan mouse çıkıyor, bunun yanında daha çok USB portu var Legion'da. Şimdiden teşekkür ederim.

1. Lenovo Legion 5 15ARH05 AMD Ryzen 5 4600H 16GB 512GB SSD Fiyatı

2. LENOVO Ideapad Gaming 3/Ryzen 7 4800H/16 GB/512 GB/4 GB/15.6" FHD/ Laptop Siyah

Bilgisayarı elden teslim alma şansım var ve Ideapad serisinin Legion'a göre biraz daha ısındığı söyleniyor. Ayrıca 144Hz ve 120Hz farkı var. Bir de Legion serisinde kutudan mouse çıkıyor, bunun yanında daha çok USB portu var Legion'da. Şimdiden teşekkür ederim.

Kasa farkından ve içerisinde ki ekipmandan dolayı daha fazla ısınması normal Ideapad'in ancak şöyle bir durum var kaçırmaman gereken.
1. laptoplarda kritik sınır 100 derece bunun üstüne çıkmadığı sürece her laptop ısınmıyordur. Yani demek istediğim laptoplarda ısınma olur takılacak nokta burası değil.
2. eğer CS:GO gibi bir oyun için sadece almıyorsanız ki onun için bile olsa 144 Hz ile 120 Hz'nin farkını çok hissetmezsiniz çok çok prof. İseniz orası ayrı uzun yıllardır oynuyorsanız çeşitli HZ cinslerinde monitör kullandıysanız ancak farkına varırsınız.

Ryzen 7 ve GTX1650 Ti.

Her türlü

Ryzen 5 ile GTX1650'den ikisi de birer gömlek yukarıda.

Burada küçük detay olan ısınma büyük detaylar içerisinde ki ekipman farkı.

Öncelikle mesajınız için teşekkür ederim. Ben bu bilgisayarlarla saatlerce, 7-8SAAT, oyun oynayacağım için ısınma durumunda performans düşüşü olmasından korkuyorum. Legion soğutmada bir tık daha iyi bunu biliyorum fakat diğer bilgisayar donanım olarak gerçekten Legion'un üstünde. Sizce donanım için soğutmadan bir tık ödün verilebilir mi?

Ideapad Gaming serisi diğer bilgisayarda, 7-8 oyun hiçbir şey 6 ayda bir bakımını yaptırıp termal macununu yenilersen herhangi bir sıkıntı yaşamazsın. Emin ol öyle aman aman bir fark yok kasalarda soğutmada fark edecek derece de maksimum 4-5 derece olur ki bu da önemsiz kalıyor.
Tabii sadece burayla yetinmeyin gidip teknoloji mağazalarında da inceleyin bilgili kişilere sorun.

Aslında aklımı çelen şey Legion 5'in yanında getirdiği özellikler:
USB portu daha fazla, ekranı daha parlak ve renk doğruluğu daha fazla, hoparlörü de harman kardon. Yani demek istediğim Legion 5 gelirken yanında getirdikleri Ideapad'den daha iyi fakat donanımın iyi olması bu eksiklikleri kapatır mı işte bunu bilemedim.

Aslında aklımı çelen şey Legion 5'in yanında getirdiği özellikler:
USB portu daha fazla, ekranı daha parlak ve renk doğruluğu daha fazla, hoparlörü de harman kardon. Yani demek istediğim Legion 5 gelirken yanında getirdikleri Ideapad'den daha iyi fakat donanımın iyi olması bu eksiklikleri kapatır mı işte bunu bilemedim.

Oyun oynarken kulaklık mı kullanacaksın hoparlör mü?
USB portlar tabii ki de önemli ama basit bir çoğaltıcı ile halledebilirsin.
Ekran parlaklığı ve renk doğruluğu da senin tercihin.

Sen kaç yıl kullanacaksın bu laptopu ne kadar sürelik alıyorsun?
3 Yıl ise maximum Legion'ı al.
Yoksa 3+ yıl ise Ideapad.

Arkadaşlar bu bilgisayarı kullanan varsa 4800h+1650ti 16+512GB acilen yardıma ihtiyacım var. Pubg mobilda bile kasıyor cihaz. Ne yapacağım? Sürücüler de güncel görünüyor.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı