Lenovo Legion 5 17 alınır mı?

hocam satmaya kalktımı amd karta pek sıcak bakmıyor insanlar ama tabiki güçlü bir kart seri olarak sıkıntı insanları nvidia takıntısı 15,6 olan versiyonunu alacağım sanırım

Hocam satmaya kalktımı AMD karta pek sıcak bakmıyor insanlar ama tabii ki güçlü bir kart seri olarak sıkıntı insanları NVIDIA takıntısı 15,6 olan versiyonunu alacağım sanırım.

Hocam algı çok garip bir şey, yanı Türkiye'de station vagon arabaların tutulmaması gibi, AMD ekran kartları sevilmiyor. Ancak mobil AMD ekran kartlarının hiçbir sorunu yok. 2060TAN daha iyi performans veriyor benim test ettiğim oyunda.

Genel olarak render ve çizim için kullanacağım 17.3 geniş ekranlı bir bilgisayara ihtiyacım var. Bu bilgisayar dikkatimi çekti. Ama bilgisayarla ilgili kullanıcı yorumuna henüz rastlamadım. Eğer kullanan veya bilgisi olan arkadaşlar var ise yardımcı olmalarını rica ediyorum.

Herkese selam, bende bu bilgisayardan almayı düşünüyorum. Fakat bazı özelliklerini bulamadım;
-Mesela, ekranı kaç Hz ve kaç Ms ?
-Ram 1x16 GB mı ? Yoksa 2x8 GB mı ?
-Hdd'si 5400 RPM mi? 7200 RPM mi ?
-Ssd özellikleri nelerdir ?
-Ses kaliteli mi? Hoparlör harman kardon mu ?
-Son olarak, Cad/cam programları için Ryzen 7 4800H'ın performansı yeterli olur mu ?

Bilen, kullanan varsa yardımcı olursanız sevinirim.

Yaklaşık 1 aydır kullandığım bir bilgisayar ve gayet memnunum. Rahatsız olabileceğiniz tek bir yan var oda fan sesleri. Zorlayan bir oyun oynarsanız veya render falan yaparsanız fan sesi rahatsız edebilir kulaklık öneririm. Şarj konusunda çok iddialı değil laptopu uzun süreler geçiremezsiniz laptop başında. Onun dışında gayet mutu edecek bir laptop.

Herkese selam, bende bu bilgisayardan almayı düşünüyorum. Fakat bazı özelliklerini bulamadım;
-Mesela, ekranı kaç Hz ve kaç ms?
-Ram 1x16 GB mı? Yoksa 2x8 GB mı?
-Hdd'si 5400 RPM mi? 7200 RPM mi?
-Ssd özellikleri nelerdir?
-Ses kaliteli mi? Hoparlör harman kardon mu?
-Son olarak, Cad/cam programları için Ryzen 7 4800H'ın performansı yeterli olur mu?

Bilen, kullanan varsa yardımcı olursanız sevinirim.

-Ram 8x2.
-Hdd 5400 RPM
-Pc IE gen 3.0.
-Hoparlör harman kardon ses gayet kaliteli muhtemelen.
-Kendim 4800h işlemcili Alpha 17 kullanıyorum, render alacağınız her program için mükemmel. HOI 4 gibi bir oyunu yüksek render da işleyebilmek her babayiğidin harcı değil. Ayrıca Cinebench R23 puanım da 10800 küsur idi.

Umarım yardımcı olabilmişimdir:)

-Ram 8X2.
-Hdd 5400 RPM.
-Pc IE gen 3.0.
-Hoparlör harman kardon ses gayet kaliteli muhtemelen.
-Kendim 4800h işlemcili Alpha 17 kullanıyorum, render alacağınız her program için mükemmel. HOI 4 gibi bir oyunu yüksek render da işleyebilmek her babayiğidin harcı değil. Ayrıca Cinebench R23 puanım da 10800 küsur idi.

Umarım yardımcı olabilmişimdir:)

Ek olarak şunları söyleyim bende ekran 144 MHz. Ses kalitesi gayet güzel. Ben AutoCAD kullanıyorum şu an 17.3" ekran olması program için çok güzel aynı zaman da hiç fan sesi gelmiyor bu program için lakin henüz render almadım orada nasıl sonuç verir bilmiyorum.

Verdiğiniz cevaplar için teşekkürler...

Şimdi sadece tek bir husus kaldı o da ekran, lenovonun kendi sitesinden baktığım kadarıyla 60Hz ve 144Hz panel seçenekleri bulunuyor. Acaba bu modelde hangisi kullanıldı?

Şuan bu muhabbetlerden ayrı olarak, laptop alma konusuda kafam iyice karıştı...Bundan 2 hafta öncesine kadar laptop almaya karar verdiğimde 2-3 gün içerisinde alırım diye düşünüyordum. Daha sonra araştırmaya başladıkça(bilgisayarlar konusunda çok bilgili değilim), acaba bunumu alsam, yoksa aynı özelliklerde buda varmış hem fiyatı daha uygun, ekranı 144hz miş, daha iyi soğutuyormuş, rtx2070 varmış, rgb'si varmış, özelleştirilebiliyormuş, ömür boyu teknik destek veriliyormuş,ekranı tek parmakla kaldırılıyormuş vs. kendi kendime sormaya başladıkça işin içinden çıkamayacağımı anladım. Sonrasında forumlardan son kullanıcı yorumlarına bakayım dedim. Yine işin içinden çıkamadım. Almak konusunda bu kadar istekli iken nedense bir türlü cesaret edemiyorum. Aslında sebebi çok net, memnun kalır mıyım? yoksa aynı fiyat bandında öbürünü mü alsaydım? soruları.

Şimdi size kafamdaki 4 laptopu sıralayacağım,

1)Lenovo legion 5 17"
2)Monster tulpar T7 V20.2
3)Msi alpha 17
4)Asus rog strix G17

Sizce hangisi, neden?

Son düzenleme:
Verdiğiniz cevaplar için teşekkürler...

Şimdi sadece tek bir husus kaldı o da ekran, Lenovo'nun kendi sitesinden baktığım kadarıyla 60Hz ve 144Hz panel seçenekleri bulunuyor. Acaba bu modelde hangisi kullanıldı?

Şu an bu muhabbetlerden ayrı olarak, laptop alma konusuda kafam iyice karıştı...bundan 2 hafta öncesine kadar laptop almaya karar verdiğimde 2-3 gün içerisinde alırım diye düşünüyordum. Daha sonra araştırmaya başladıkça(bilgisayarlar konusunda çok bilgili değilim), acaba bunumu alsam, yoksa aynı özelliklerde bu da varmış hem fiyatı daha uygun, ekranı 144Hz miş, daha iyi soğutuyormuş, RTX2070 varmış, RGB'si varmış, özelleştirilebiliyormuş, ömür boyu teknik destek veriliyormuş, ekranı tek parmakla kaldırılıyormuş vs. kendi kendime sormaya başladıkça işin içinden çıkamayacağımı anladım. Sonrasında forumlardan son kullanıcı yorumlarına bakayım dedim. Yine işin içinden çıkamadım. Almak konusunda bu kadar istekli iken nedense bir türlü cesaret edemiyorum. Aslında sebebi çok net, memnun kalır mıyım? Yoksa aynı fiyat bandında öbürünü mü alsaydım? Soruları.

Şimdi size kafamdaki 4 laptopu sıralayacağım,

1)Lenovo Legion 5 17"
2)Monster Tulpar T7.
3)MSI Alpha 17.
4)ASUS ROG STRIX G17.

Sizce hangisi, neden?

Bende seninle aynı durumdaydım. Çok araştırdım Monster T7 19.7 modelini beğendim yorumları okudum vazgeçtim. Ben 2015 yılında Lenovo Y5070 modelini almıştım hem servis hem ürünü çok beğendim ve yine Lenovo almaya karar kıldım. İşlemci olarak da masaüstü bilgisayarım da AMD Ryzen 7 3700X modeli var ondan da gayet memnunum dedim bu da iyidir herhalde deyip aldım. Bir hafta oldu şu an için üründen gayet memnunum. Performans modunda oyunda biraz fan sesi yükseliyor ama o kadar da olur deyip geçiştiriyorum çizim yaparken gelmiyor ya deyip. Bu ürün 144 MHz.

Yeni konular

Geri
Yukarı