Lenovo Legion 5 17 pil süresi nasıl olmalı?

Heisen00

Centipat
Daha fazla  
Bende Lenovo Legion 5 17 ach6h AMD'li olan var. Batarya modunda 2-4 saat arası gidiyor. Gercekten Gaming laptoplarin pil suresi böyle dusuk mü? Yoksa benim laptop da mı sıkıntı var? Sistem; AMD Ryzen 7 5800H, RTX 3060 6 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarın en fazla elektrik tüketen bileşeni ekran kartıdır diyebiliriz. Haliyle Gaming laptop güçlü bir ekran kartına sahip oluyor ve muadillerine göre çok daha fazla güç tüketmesi gerekiyor. Yani evet Gaming laptopların bataryası normal laptoplara göre daha hızlı biter.

Bilgisayarın en fazla elektrik tüketen bileşeni ekran kartıdır diyebiliriz. Haliyle Gaming laptop güçlü bir ekran kartına sahip oluyor ve muadillerine göre çok daha fazla güç tüketmesi gerekiyor. Yani evet Gaming laptopların bataryası normal laptoplara göre daha hızlı biter.
Yani hocam oyunu sadece prizde oynuyorum bataryada sadece menude ve internetde gezniyorum maksimum güc tasarrufu ayarlarinda 2 dakikaya 1 sarj gidiyor (cihazi yeni aldim)

Yani hocam oyunu sadece prizde oynuyorum bataryada sadece menude ve internetde gezniyorum maksimum güc tasarrufu ayarlarinda 2 dakikaya 1 sarj gidiyor (cihazi yeni aldim)
Bende yoga creator aldım, kullanım süreniz benim cihaza göre biraz daha kötü. En kötü durumda dakika başına 1 en iyi ihtimallede 4 dakikaya 1 düşüyor. Ama benim cihaz i7 ve ekran kartı 1650 🤷🏻‍♂️ Vantagede pil iyi durumda banada biraz şüpheli grldi sizde sorun devam ediyor mu? Ve şunuda söylemeliyim kalan pil süresi çok dengesiz bazen 9 saat gösteriyor aynı işleri yaparken yüzde bir düşünce 6 saat gösteriyor anlamadım gitti.

Yeni konular

Geri
Yukarı