Lenovo Legion 5 5600X RTX 3060 11.999 TL'ye alınır mı?

HyperX Impact serisiHyperX Impact serisihocam açıklaman ve emeğin için teşekkürler anladım Crucial belleklerin hiçbir yerinde 1RX8 veya 1RX16 gibi bir ibare göremedim sitesine girdim yine yazmıyor o yüzden anlayamadım bellekleri...
Bir de taksit sayısı fazla olmasından dolayı bu bellekler senin aldığın belleklere göre nasıl seninkiler daha mı performasnlı olur yoksa aynımı bunlarda 2RX8 sanırsam tabii alırsam 2x16 alacağım.
https://www.hepsiburada.com/kingsto...z-notebook-ram-hx432s20ib2-16-p-HBV0000129YOF

HX432S20IB2/16 - 1RX8 (1x16 GB) tek bellek.

2RX8'ini aldım ben 1RX8 ile arasında CPU yoğun oyunlarda birkaç FPS fark anca var ya da yok.

2RX16 da teoride 1RX8 ile 2RX8 arasında bie yerde konumlandırılabilir. Tabi bu üçü de (1RX8, 2RX8, 2RX16) hepsi biribirine çok yakın aralarında %1-2 anca fark vardır, benim gözümde aynılar. Ama 1RX16 (tek yüzlü) diğer 3 modelden (çift yüzlülerden) %20 ciharı az performanslı. HyperX ya da Fury’de 1RX16 yok zaten.

HyperX Impact serisi
Furry Impact serisi

Bir de KCP serisi normal bellekleri ve KVR serisi bellekleri var. KVR serisinin KCP den farkını araştırdım ama bulamadım. Özellikleri birebir aynı ama, aynı olma ihtimali de var kalite farkı da olabilir. Tabi bunların farkı CL22 olmaları.

Son düzenleme:
@Do It Yourself Hocam sizin ram den sipariş verdim siparişi aldı ama karttan parayı çekmedi karttan parayı ne zaman çeker...
Edit: Yurt dışında olduğum ve başka ülkeden giriş yaptığım için Amazondan arayıp siparişi teyit ettiler buna sevindim :) 5 dakika sonrada banka teyit için aradı parayı çekmişler...
Bu arada ben sizden 50 tl pahalıya aldım ürünü... 1803 tl ama Türkiye'den daha ucuza geldi...

Son düzenleme:
HX432S20IB2/16 - 1RX8 (1x16 GB) tek bellek.

2RX8'ini aldım ben 1RX8 ile arasında CPU yoğun oyunlarda birkaç FPS fark anca var ya da yok.

2RX16 da teoride 1RX8 ile 2RX8 arasında bie yerde konumlandırılabilir. Tabi bu üçü de (1RX8, 2RX8, 2RX16) hepsi biribirine çok yakın aralarında %1-2 anca fark vardır, benim gözümde aynılar. Ama 1RX16 (tek yüzlü) diğer 3 modelden (çift yüzlülerden) %20 ciharı az performanslı. HyperX ya da Fury’de 1RX16 yok zaten.

HyperX Impact serisi
Furry Impact serisi

Bir de KCP serisi normal bellekleri ve KVR serisi bellekleri var. KVR serisinin KCP den farkını araştırdım ama bulamadım. Özellikleri birebir aynı ama, aynı olma ihtimali de var kalite farkı da olabilir. Tabi bunların farkı CL22 olmaları.
Sizin aldığınız ram her halükarda daha iyiymiş, tabii fiyatıda öyle :) Ama alacak olursam aklımda hocam, gerçekten çok teşekkür ederim baya bilgi topladık :D Şu anlık böyle devam edeceğim baktım sıkıntı çekiyorum yenilerini sipariş ederim.

@Do It Yourself hocam sizin RAM'den sipariş verdim siparişi aldı ama karttan parayı çekmedi karttan parayı ne zaman çeker...
Edit: Yurt dışında olduğum ve başka ülkeden giriş yaptığım için Amazon'dan arayıp siparişi teyit ettiler buna sevindim :) 5 dakika sonrada banka teyit için aradı parayı çekmişler...
Bu arada ben sizden 50 TL pahalıya aldım ürünü... 1803 TL ama Türkiye'den daha ucuza geldi...

Hayırlı olsun, kur farkından dolayı olabilir aradaki fiyat farkı.

Sizin aldığınız RAM her halükarda daha iyiymiş, tabii fiyatı da öyle :) ama alacak olursam aklımda hocam, gerçekten çok teşekkür ederim bayağı bilgi topladık :D şu anlık böyle devam edeceğim baktım sıkıntı çekiyorum yenilerini sipariş ederim.

Rica ederim. Şu an mevcut belleklerle mevcut oyunlarda bir sıkıntı yaşayacağını sanmam, bu biraz keyfi biraz da geleceğe dönük bir yükseltme zaten.

Hocam benim kargoya verilen laptop değil ram laptop için bilemiyorum ama şu an ki kur artışlarına göre inanın kestirmek zor....
Anladım hocam teşekkürler. Dün biten HP Omen ve 1 hafta önce biten Legion'un üzüntüsünü yaşıyorum içimde. Çünkü dün araştırmaya başlamıştım laptopları :(

Yeni konular

Geri
Yukarı