Lenovo Legion 5 5600X RTX 3060 11.999 TL'ye alınır mı?

Bu v25.1 çok mu iyi? Ben oyun icin almayacağım işlemcisi icin düşünüyorum ama kararsizim
Hocam ekran kartıyla işiniz yoksa daha farklı ürünlere yönelmeniz daha mantıklı olur gibi. v25.1 daha çok oyun oynayanlar için tabii başka işler de yapılır ama ekran kartına vereceğiniz paraya işlemci ve RAM daha iyi seçilebilir.

Hocam ekran kartıyla işiniz yoksa daha farklı ürünlere yönelmeniz daha mantıklı olur gibi. v25.1 daha çok oyun oynayanlar için tabii başka işler de yapılır ama ekran kartına vereceğiniz paraya işlemci ve RAM daha iyi seçilebilir.
11800h’dan daha iyi işlemci ne var ? Zaten cok seçenekte yok, ayrıca maalesef H serisi işlemciler gaming PC tarafında olduğu icin bu ürünlerden seçmek zorunda kalınıyor

11800h’dan daha iyi işlemci ne var ? Zaten cok seçenekte yok, ayrıca maalesef H serisi işlemciler gaming PC tarafında olduğu icin bu ürünlerden seçmek zorunda kalınıyor.
Doğru söylüyor olabilirsiniz ben o kadar hakim değilim dizüstü tarafına, demek istediğim şey hani mesela 11800h+16 GB RAM + SSD + dandik ekran kartı gibi bir kombinasyona sahip dizüstü bilgisayar modelleri varsa ekran kartına para vermektense onları almak daha mantıklı olur. Eğer bu tip işlemciler sadece gaming ürünlerde oluyorsa kusura bakmayın yanlış yönlendirdiğim için.

Doğru söylüyor olabilirsiniz ben o kadar hakim değilim dizüstü tarafına, demek istediğim şey hani mesela 11800h+16 GB RAM + SSD + dandik ekran kartı gibi bir kombinasyona sahip dizüstü bilgisayar modelleri varsa ekran kartına para vermektense onları almak daha mantıklı olur. Eğer bu tip işlemciler sadece gaming ürünlerde oluyorsa kusura bakmayın yanlış yönlendirdiğim için.
Estağfirullah , tespitiniz son derece doğru . Benim ekran kartıyla çok işim yok . Harici 4gb olsun yeter grafikler için o da .

Ama 11800h dediğiniz zaman bunlari ya Workstation dedikleri bilgisayarlara koyuyorlar ya da gaming PC

Zaten oyuncu PC’ler domine etmiş durumda her yeri

Pandemi etkisi olmasa çok daha fazla modeli görebilirdik belki .

@idealsistemim madem ekran kartının önemi yok daha ince ulturabook lara bakın diyeceğim ama onların fiyatlarıda epey pahalı m1 işlemcili Apple MacBook Pro lar işinizi görürmü bilmem ama işlemcilerinin iyi olduğu söyleniyordu bu arada çok bilgim yok m1 işlemci ile ilgili...

@gen2 İşlemci hakkında bilgim yok doğrudur ulturabooklarda genelde ekran kartsız yüksek işlemciler oluyor ya macbook da o tarz bir şeydir gözüyle baktım hep sizin söylediğiniz doğrudur...

Merak ettiğim bir şey var: ben bilgisayarı hep pilde kullanıyorum ve arada oyun oynuyorum. Bilgisayarı sadece nvidia ekran kartı ile çalıştırsam(yani muxu kapatsam) sürekli bu şekilde kullansam bir sıkıntı çıkar mı?
Merak ettiğim bir şey var: ben bilgisayarı hep şarjda kullanıyorum ve arada oyun oynuyorum. Bilgisayarı sadece nvidia ekran kartı ile çalıştırsam(yani muxu kapatsam) sürekli bu şekilde kullansam bir sıkıntı çıkar mı?

Son düzenleme:
Arkadaşlar, 100w adaptör ve kablo alan oldu mu taşınabilirlik açısından. Ayrıca m2 SSDlerde model farkları gibi bir şey oluyordu, bilen varsa hangisini almam gerektiğini yazabilir mi? Not alacağım kenara. (2280 2240 gibi sayılar oluyordu onların hangisini almak gerek?)

Geri
Yukarı