Lenovo Legion 5 5600X RTX 3060 11.999 TL'ye alınır mı?

Arkadaşlar SSD alayım diyorum ama sanırsam 1 TB'ye kadar destekliyormuş, bir de 2 tane slot var birisi M2 2242 diğeri M2 2280. Hangisine almalıyım acaba hangisi dolu bilmiyorum.

Arkadaşlar SSD alayım diyorum ama sanırsam 1 TB'ye kadar destekliyormuş, bir de 2 tane slot var birisi M2 2242 diğeri M2 2280. Hangisine almalıyım acaba hangisi dolu bilmiyorum.
Sanırım sizdeki laptop bu. Değilse model numarası ile buradan detaylı şekilde bakabilirsiniz. Doğruysa 512GB SSD M.2 2242 PCIe 3.0x4 NVMe olarak belirtilmiş.

Arkadaşlar SSD alayım diyorum ama sanırsam 1 TB'ye kadar destekliyormuş, bir de 2 tane slot var birisi M.2 2242 diğeri M.2 2280. Hangisine almalıyım acaba hangisi dolu bilmiyorum.

İkisine de 2280 SSD takabilirsin. Bir de 1 TB limiti sadece fabrika cikisi Lenovo konfigurasyonlarini belirtmek için diye biliyorum. Yani 2TB SSD takabilirsin.

Merhaba, dün ürün elime ulaştı. Şuan göze çarpan tek şey fan sesi oyuna girince evde bildiğin uçak uçuyor:) acayip ses çıkartıypr fan tek sıkıntım bu herkeste mi böyle acaba? Ets2 ultra ayarlaeda oynarken 5 dakika sonra 71/72 derece oluyor ve bir anda inanılmaz fan sesi başlıyor tabi donma/kasma yok ve 75’ dereceyi geçmiyor. Bu arada bilgisayarın altına bir yükseklik koyunca gözle görülür şekilde fan şiddeti ve derece düşüyor. Oyun oynarken vintage bölümünde hangi modu seçmeliyiz? Ve ayrıca sizce bu durum normal mi yoksa biosta mı sorun var güncelleme yaptım ama??

Merhaba, dün ürün elime ulaştı. Şu an göze çarpan tek şey fan sesi oyuna girince evde bildiğin uçak uçuyor:) acayip ses çıkartıypr fan tek sıkıntım bu herkeste mi böyle acaba? ETS 2 Ultra ayarlaeda oynarken 5 dakika sonra 71/72 derece oluyor ve bir anda inanılmaz fan sesi başlıyor tabii donma/kasma yok ve 75' dereceyi geçmiyor. Bu arada bilgisayarın altına bir yükseklik koyunca gözle görülür şekilde fan şiddeti ve derece düşüyor. Oyun oynarken vintage bölümünde hangi modu seçmeliyiz? Ve ayrıca sizce bu durum normal mi yoksa BIOS'ta mı sorun var güncelleme yaptım ama?

Ben balanced modda, otomatik mod değişimi kapalı kullanıyorum. Ayrıca optimusu da açık kullanıyorum PUBG'de gözle görülür bir FPS farkı oluşturmuyor, MUX'u sürekli aç kapa yapmak da pratik değil.

3-4 saatlik oyun sonrası CPU en yüksek 75 GPU 70 dereye çıkıyor. Fan sesi kulaklıksız duyuluyor evet ama soğutma performansına göre bence kabul edilebilir.

Ayrıca SK Hynix 2x8GB 1RX16 CL22 RAM'lari, 2x16GB Kingston Fury Impact 2RX8 C20 ile upgrade etmeye karar verdim. Amazon'dan 1740₺ ye sipariş verdim.
Stock 1RX16 düşük performanslı RAM'leri upgrade etmeyi düşünen arkadaşlar varsa 1RX8 bakabilirsiniz çift yüzlü sigle rank. Veya 2RX8 çift yüzlü double rank da bakabilirsiniz. 1RX8, 1RX16 ya göre ciddi performans farkı sunuyor. 2RX8 de 1RX8'e göre AMD sistemlerde ufak performans farkı sağlıyor.

Arkadaşlar, bu laptopu type c'den şarj etmek için adaptör alacağım ama 100w kadar mıydı type c'den? Alacağım adaptör xiaominin 120wlik adaptörü. Sizce 120lik kullansam bir sıkıntı olur mu?

Arkadaşlar, bu laptopu Type-C'den şarj etmek için adaptör alacağım ama 100W kadar mıydı Type-C'den? Alacağım adaptör Xiaomi'nin 120W'lik adaptörü. Sizce 120'lik kullansam bir sıkıntı olur mu?

Minimum:
20v 2.25A (45W)
Maximum:
20v 5A (100W)

Cihaz açıkken şarj edebilmek için minimım:
20v 3.25a (65W)

Ayrıca voltaj 20V olduğu sürece amper değerinin 5A'den yüksek olması, yani 20v 6A (120W) bir adatör kullanmanın bir sakıncası yok. Cihaz en fazla 5A çekebilecektir.

Dosya Ekleri

• FE939F0A-5223-4E93-BF61-B195714D5AE3.jpeg
    FE939F0A-5223-4E93-BF61-B195714D5AE3.jpeg
    76,6 KB · Görüntüleme: 23
Ben balanced modda, otomatik mod değişimi kapalı kullanıyorum. Ayrıca optimusu da açık kullanıyorum PUBG'de gözle görülür bir FPS farkı oluşturmuyor, MUX'u sürekli aç kapa yapmak da pratik değil.

3-4 saatlik oyun sonrası CPU en yüksek 75 GPU 70 dereye çıkıyor. Fan sesi kulaklıksız duyuluyor evet ama soğutma performansına göre bence kabul edilebilir.

Ayrıca SK Hynix 2x8GB 1RX16 CL22 RAM'lari, 2x16GB Kingston Fury Impact 2RX8 C20 ile upgrade etmeye karar verdim. Amazon'dan 1740₺ ye sipariş verdim.
Stock 1RX16 düşük performanslı RAM'leri upgrade etmeyi düşünen arkadaşlar varsa 1RX8 bakabilirsiniz çift yüzlü sigle rank. Veya 2RX8 çift yüzlü double rank da bakabilirsiniz. 1RX8, 1RX16 ya göre ciddi performans farkı sunuyor. 2RX8 de 1RX8'e göre AMD sistemlerde ufak performans farkı sağlıyor.
Hocam bende ramleri sizinki gibi 32 GB çıkarmayı düşünüyorum da attığınız RAM ile yaptığınız testleri de buraya beni etiketleyip atabilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı