Lenovo Legion 5 alınır mı?

yenilerde düzelttiklerini bilmiyordum listeye bunu da ekleyim. Peki işlemci olarak intel tercih etsem ne gibi farklılıklar olur ? Son olarak da ekran kartı olarak nasıl düşünmeliyim 3050Ti oyunlarda ve grafik işlemlerimde işimi görür mü ? (Profesyonel değil tabiki , Photoshop cinema4d blender unreal engine 4 gibi uygulamalar)
Ben kesinlikle 3060 öneririm, dediğiniz programlarda VRAM ne kadar kullanılıyor bilmiyorum fakat oyunlarda çok büyük etkisi olur. 3050 Ti'a 4GB VRAM koyarak çok yazık ettiler karta, bence bütçenizi zorlayıp 3060 alın. İşlemci olarak Ryzen daha az güç harcıyor ve hemen hemen 12700h ile eşit performansta. Oyun performansı için Intel tercih edilebilir ancak batarya süresi için Ryzen tercih edebilirsiniz. 6800H pişman etmez, sonuçta Ryzen işlemcilerin en iyilerinden şu anda.

FPS olarak 1660 Ti daha performanslı YouTube'daki testlerden gördüğüm kadarıyla ama çok da oynama yok 10 FPS falan. Mühendislik olunca işlemcciye daha fazla önem vermek istiyorum. Ama oyunlarda çok da sıkıntı yaşamak istemiyorum.

DLSS açıldıktan sonra o performans 2'ye katlanıyor :D

Daha az güç tükettiği doğrudur ama 6800h 12500h ile başabaş. 12700h daha güçlü hem tek çekirdekte hem de çoklu çekirdekte.
6800h daha iyi demedim ki zaten, hemen hemen aynı performanstalar dedim, oyunlarda %6 farkla 12700h daha iyi, %6 yüksek bir değer olmadığı için hemen hemen ifadesini kullandım. İş programlarında 12700h %13 kadar daha iyi, bu noktada biraz fark var ancak oyun noktasında çok performans farkı yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dakika 7.19'a bakın.

Net bütçe nedir? A15'te pek mantıklı değil bana göre. İşlemci gücü için ilk atilan victus bakılabilir.

Net bütçe 15-20 ama mantıklı tercih olursa 22-23 olabilir. İşlemci gücü önemli benim için il planda olması lazım ekran kartı sonraki plan. Hala karar veremedim Acer Nitro 5 Düşünüyorum başka var mı önerebileceğiniz Fiyat perfomrans?(Not: İşlemci Intel olursa daha iyi olur)

Geri
Yukarı