Lenovo Legion 5 alınır mı?

Snowfox047

Kilopat
Daha fazla  
Birkaç gün önce Lenovo Legion 5 aldım, henüz herhangi bir problemle karşılaşmadım. Uzun süre dayanmasını istiyorum (fan temizliği, zamanı gelince termal macun değişimi vs. yapacağım). Sizce bu laptop uzun yıllar gider mi? 5 yıl sonra bu laptopla oyun oynamak gibi bir beklentim yok tabii ama bozulmamasını istiyorum doğal olarak.

3 yıl garantisi var ama gördüğüm kadarıyla Türkiye'deki servisten çoğu kişi şikayetçi. Bu konuda deneyimi olanların yorumlarını da duymak isterim. Şimdiden teşekkürler.

Ekleme: Başlığı "Uzun süreli Lenovo Legion kullanıcılarına soru" şeklinde açmıştım ama sanırım moderatörler okumadan değiştirdiler.

Son düzenleme:
Hocam valla o paraya çok daha dağlam laptop bulabilirdin diye düşünüyorum işlemcisi biraz zayıf
Donanım konusunda daha iyi olanları vardı ama onlar da başka yerlerden kısıyorlardı ekran kalitesi gibi. Bana işlemciden kısmak daha doğru geldi ki zaten 5600h da RTX3060'la darboğaz olmuyor.

Şuan olmuyor. Uzun süreli kullanım demişsin ileride CPU ağırlıklı oyun uygulamalarda belli olmaz. Lenovo yerine gerekirse biraz daha kısıp kaliteli bir markanın ürününü almanı öneririm. Lenovo markasını önermiyorum.
Oyun performansı o kadar büyük bir öncelik olmadığından dolayı dert ettiğim bir durum değil. Üniversitede de lazım olacağından güçlü bir bilgisayar almak istedim, uzun süre araştırdım ve çoğu kişinin memnun kaldığını gördüm. Benim "uzun yıllar götürür mü" diye sorarken kastettiğim şey o süre zarfında herhangi bir donanımsal arıza çıkarmamasıydı, kötü ifade etmiş olabilirim biraz.

Oyun performansı o kadar büyük bir öncelik olmadığından dolayı dert ettiğim bir durum değil. Üniversitede de lazım olacağından güçlü bir bilgisayar almak istedim, uzun süre araştırdım ve çoğu kişinin memnun kaldığını gördüm. Benim "uzun yıllar götürür mü" diye sorarken kastettiğim şey o süre zarfında herhangi bir donanımsal arıza çıkarmamasıydı, kötü ifade etmiş olabilirim biraz.
Bu bütçede Asus'un Rog Strix modeli şu cihazı öneriyorum. Legion'u beşe katlar.

Eğer 2000TL artırılabiliyorsa da bunu;

Hem ekranı daha büyük hem donanımları daha yüksek hem de daha sağlam cihazlar. Bu kadar parayı çöp Lenovo'ya verip ileride arkadaşlarınızla oyun oynamak istediğinizde canınız sıkılacak.

Bu bütçede Asus'un Rog Strix modeli şu cihazı öneriyorum. Legion'u beşe katlar.

Eğer 2000TL artırılabiliyorsa da bunu;

Hem ekranı daha büyük hem donanımları daha yüksek hem de daha sağlam cihazlar. Bu kadar parayı çöp Lenovo'ya verip ileride arkadaşlarınızla oyun oynamak istediğinizde canınız sıkılacak.
Çöp ?

Çöp dediğin cihaz 2021'in S tier modelleri arasında.
Hadi asusu anlarım da Legion'a çöp diyip monster önermek ? :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı