Lenovo Legion 5 AMD Ryzen 7 4800H RTX 2060 inceleme

Merhaba arkadaşlar daha önceden de söylediğim gibi cihaz incelemesi yapacağımı söylemiştim. İlk olarak cihazı 12.299TL'ye hepsiburada.com üzerinden 2 gün önce satın aldım. İncelemeye gelecek olursak:

1. İlk olarak cihazın kutusundan bahsetmek istiyorum. Cihazın kutusundan cihaza ek olarak 1 adet Lenovo Legion M300 mouse da hediye olarak geliyor. Mouse çok hoşuma gitti. Bunun yanında şarj aleti bana olağandan biraz büyük gibi geldi ama ekran kartını ancak besler normal olduğunu düşünüyorum.
  2. Klavyesini çok beğendim Premium bir his veriyor kendisi. Hatta şu an ondan yazıyorum.
  3. Cihaz FreeDOS olarak geliyor dolayısıyla kurulum yapabilmeniz için Windows 10 imajına sahip bir USB bellek ile formatlamanız gerekiyor. Olumsuz olarak gördüğüm ilk nokta içinden bir driver USB'si çıkmaması oldu şahsen insan bekliyor. İkinci olumsuz nokta ise driverları kurmanıza rağmen touchpad kısmı çalışmadı bende onu çözemedim. Şöyle bir hata veriyor: "this device cannot start. (code 10) a device which does not exist was specified."
  4. Herhangi bir oyun oynamadım henüz o nedenle FPS değerleri ile alakalı bir şey diyemiyorum. Sorun çıkartacağını sanmıyorum şimdilik oyunlarda.
  5. Cihaza ait resimleri ekte paylaşıyorum benim ilk izlenimim driver görmeme haricinde olumlu.
  6. Son olarak klavyede yer alan RGB ışıklandırma üzerine konuşmak istiyorum RGB ışıkları sanki biraz daha kaliteli olabilirdi ışıklar gidip gelirken daha seri olabilirmiş.
Şimdilik ilk izlenimlerim bu kadar. @Radeon RX 5500M @Dark Lord of the Sith @Turkish

Dosya Ekleri

• Legion5.jpg
    Legion5.jpg
    121,9 KB · Görüntüleme: 127
  • Legion5_2.jpg
    Legion5_2.jpg
    149,5 KB · Görüntüleme: 121
  • Legion5_3.jpg
    Legion5_3.jpg
    103,9 KB · Görüntüleme: 140
  • Legion5_4.jpg
    Legion5_4.jpg
    96,8 KB · Görüntüleme: 152
  • Legion5_5.jpg
    Legion5_5.jpg
    123,8 KB · Görüntüleme: 136
  • Legion5_6.jpg
    Legion5_6.jpg
    121,6 KB · Görüntüleme: 130
  • Legion5_7.jpg
    Legion5_7.jpg
    125,6 KB · Görüntüleme: 131
  • Legion5_8.jpg
    Legion5_8.jpg
    113,5 KB · Görüntüleme: 123
Son düzenleme:
Hayırlı olsun. İyi günlerde kullanın.
Ben de Lenovo Ideapad 3 alacağım.
İlk Lenovo deneyimim olacak, hatta ilk laptop deneyimim olacak da diyebiliriz.

Lenovo genel hatları ile benim için her zaman ilk sıralarda olmuştur eminim çok beğeneceksin.

En merak ettiğim husus kasanın ve işlemcinin ısınma değerleri. Yükte 85-90'ı geçer mi acaba diye meraktayım.

AMD kullanıyorum ben az önce test için football Manager 2020 açtım cihaz buz gibi. Ancak Intel olandan emin değilim.

Geri
Yukarı