Lenovo Legion 5 cızırtı geliyor

LAZZO

Hectopat
Laptopu alalı 2 ay olmadı geçenlerde format attım. Windows açıldığında laptoptan bir cızırtı geliyor mouse hareket ettirince bu cızırtı artıyor Coil Whine olabilir mi? Aygıt yöneticisinden ekran kartını kaldırdım ona rağmen ses geliyor. Yük altındayken ses artmıyor, aynı şekilde devam ediyor. HDD olabilir diye düşündüm onu da kaldırmama rağmen ses devam ediyor, sizce sorun ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hepsini kontrol ettim driverları güncelledim.

SSD ses çıkarıyor olabilir mi çünkü ses Windows açılınca oluyor BIOS'ta herhangi bir ses yok.

SSD'den ses gelmez. Gelirse iyice dibine girince çoğu kişinin duyamayacağı kadar ses gelir.

SSD'den ses gelmez. Gelirse iyice dibine girince çoğu kişinin duyamayacağı kadar ses gelir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
NVMe M.2'den ses gelebilir ASUS ROG 531GU cihazımdan birebir aynı ses geliyor

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
aynı ses büyük ihtimalle mouse oynatınca sesde bir değişiklik oluyor mu
garantiye yolladın mı hocam ?

Son düzenleme:
Aynı ses büyük ihtimalle mouse oynatınca sesde bir değişiklik oluyor mu?

Garantiye yolladın mı hocam?

Yorumlardan okuduğum kadarıyla ASUS'un teknik servisine ürününü gönderen daha bozulmuş şekilde geri alıyor sonra tüketici hakları vs derken bayağı bir zaman kaybediyorsun o yüzden yollamayı düşünmüyorum şu an bilgisayar yanımda değil öncelikle sesin kaynağının anakarttan mı yoksa SSD'den mi geldiğini tespit etmem gerek SSD'den geliyorsa orası kolay ileride yenisi alınabilir veya sadece SSD servise gönderilir ama Coil Whine ise komple anakartın değiştirilmesi lazım

Yorumlardan okuduğum kadarıyla ASUS'un teknik servisine ürününü gönderen daha bozulmuş şekilde geri alıyor sonra tüketici hakları vs derken bayağı bir zaman kaybediyorsun o yüzden yollamayı düşünmüyorum şu an bilgisayar yanımda değil öncelikle sesin kaynağının anakarttan mı yoksa SSD'den mi geldiğini tespit etmem gerek SSD'den geliyorsa orası kolay ileride yenisi alınabilir veya sadece SSD servise gönderilir ama Coil Whine ise komple anakartın değiştirilmesi lazım
coil whine ise yük altındayken sesin daha çok gelmesi geremez mi? ekran kartını devre dışı bıraktığımda ses devam ediyor

Coil Whine ise yük altındayken sesin daha çok gelmesi geremez mi? Ekran kartını devre dışı bıraktığımda ses devam ediyor

Evet daha çok gelir ama fan sesi bastırabilir. Laptoplarda sesin GPU'dan geldiğinden tam olarak emin değilim çünkü ThrottleStop programını kullanarak işlemci üzerinde birkaç oynamayla bu ses kayboluyor dolayısıyla bu sesin GPU değil de CPU kaynaklı olabileceğini düşünüyorum. Konu hakkında bir gelişme var mı? Sesin ne olduğunu bulabildiniz mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı