Lenovo Legion 5 GTX 1650 Refresh nasıldır?

Dark-Man

Kilopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Elektronikçi
Arkadaşlar bu ürünü 9100 liraya aldım. https://www.hepsiburada.com/lenovo-...agaza=Nethouse&wt_gl=cpc.6802.shop.elk.it-ssc
Yalnız aklıma takılan bir soru var. Şimdi bu cihazda GTX 1650 Refresh GDDR6 versiyonu var yani Ti değil. Aralarındaki fark %7 diyorlar. Legion dışında başka cihaz almak da istemiyorum panel kasa kalitesi olarak Legion çok daha iyi çünkü. Bu kart iş görür mü? Aradaki %7 fark Legion'dan vazgeçmeye değer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bu ürünü 9100 liraya aldım. https://www.hepsiburada.com/lenovo-...agaza=Nethouse&wt_gl=cpc.6802.shop.elk.it-ssc
Yalnız aklıma takılan bir soru var. Şimdi bu cihazda GTX 1650 Refresh GDDR6 versiyonu var yani Ti değil. Aralarındaki fark %7 diyorlar. Legion dışında başka cihaz almak da istemiyorum panel kasa kalitesi olarak Legion çok daha iyi çünkü. Bu kart iş görür mü? Aradaki %7 fark Legion'dan vazgeçmeye değer mi?
Değmez. Bende 1650 Ti Monster var fakat ben 17.3 inç ekran için seçmiştim tabi 7300₺ ye almistim bu yaz.

Son zamanlarda Legion 5 bilgisayarların R 7 4800H ve RTX 2060 konfigürasyonları 11.200 TL'lere kadar düşüyor. Bütçeyi arttırmak düşünülebilir belki. Ben 13.300 TL'ye İ7 10750H ve 1660Tİ konfigürasyonunu almıştım, bayağı pahalıya almış oldum yani. Bilgisayarın soğutması işlemci frekansının oyunlarda stabil olmasını sağlıyor. Bana çok kararlı çalışan bir bilgisayar gibi geldi. Fakat sorunları da olur mutlaka.

Bütçemi o kadar yükseltemedim. 9100 bile bütçemin üzerindeydi zaten. Hem ayrıca 11200 olan model bitti gelir mi bilinmiyor gelmezse cihazsız kalırım. Çok fazla oyun oynayan birisi değilim CS:GO GTA5 ve COD gibi oyunları arada sırada oynarım autocad filan kullacam yani bir laptopa 11200 verecek kadar işim olmuyor.

Bütçemi o kadar yükseltemedim. 9100 bile bütçemin üzerindeydi zaten. Hem ayrıca 11200 olan model bitti gelir mi bilinmiyor gelmezse cihazsız kalırım. Çok fazla oyun oynayan birisi değilim CS:GO GTA5 ve COD gibi oyunları arada sırada oynarım autocad filan kullacam yani bir laptopa 11200 verecek kadar işim olmuyor.
Anladım, o halde gayet mantıklı. Şu anda yakın zamanlardaki en ucuz fiyatına falan satılıyorsa alın, güle güle kullanın.
Merak etmeyin Lenovo vantage üstünden OC desteği bulunmakta. OC ile farkı kapatabilirsiniz.
Lenovo Vantage'da OC ayarı nerede acaba? Ben de öyle bir şey yok.

İlla legion olsun istiyorsanız çok kasmaya gerek yok o kart da gayet işinizi görür. Hayırlı olsun güzel günlerde kullanın.
Gaming 3 modelini almıştım 4800h 1650Ti 8.4k ya cihaza ısınamadım tasarımı olsun soğutması olsun malzeme kalitesi paneli beni tatmin etmedi. Lenovo tarafında gaming 3 ve legiondan başka seçenek yok gaming 3 den memnun kalmayıp iade ettim. Asus tuf serisindr mühendislik hataları var diye istemiyorum. Acerın malzeme kalitesini sevmiyorum HP almak da istemiyorum. Geriye sadece MSI kalıyor o da gereksiz pahalı ve intel işlemci var. Velhasılkelam Legiondan başka cihaz istemiyorum ama şimdi 9100 lira verip 1650 refresh almak ne kadar mantıklı buna karar veremedim.

Anladım, o halde gayet mantıklı. Şu anda yakın zamanlardaki en ucuz fiyatına falan satılıyorsa alın, güle güle kullanın.

Lenovo Vantage'da OC ayarı nerede acaba? Ben de öyle bir şey yok.

Legion 5mi kullanıyorsunuz? Jarrod nereden yapıldığını göstermişti tam hatırlamıyorum yerini.

Yeni konular

Geri
Yukarı