Lenovo Legion 5 GTX 1650 Refresh nasıldır?

Gaming 3 modelini almıştım 4800h 1650Ti 8.4k ya cihaza ısınamadım tasarımı olsun soğutması olsun malzeme kalitesi paneli beni tatmin etmedi. Lenovo tarafında gaming 3 ve legiondan başka seçenek yok gaming 3 den memnun kalmayıp iade ettim. Asus tuf serisindr mühendislik hataları var diye istemiyorum. Acerın malzeme kalitesini sevmiyorum HP almak da istemiyorum. Geriye sadece MSI kalıyor o da gereksiz pahalı ve intel işlemci var. Velhasılkelam Legiondan başka cihaz istemiyorum ama şimdi 9100 lira verip 1650 refresh almak ne kadar mantıklı buna karar veremedim.
Yukarıda yazdığınız işler için fazlasıyla yetecektir. Asus tuf laptop kullanıyorum ve işimi fazlasıyla görüyor gayet de memnunum. Malzeme kalitesi ve cihaza ısınmak cidden önemli eğer hardcore oyun oynarım gibi bir amacınız yoksa çok da kasmayın fakat dediğiniz gibi o özelliklere 9100 biraz fazla. Malzeme kalitesi, ekran için değer diyorsanız dursun.

Gaming 3 modelini almıştım 4800h 1650Ti 8.4k ya cihaza ısınamadım tasarımı olsun soğutması olsun malzeme kalitesi paneli beni tatmin etmedi. Lenovo tarafında gaming 3 ve legiondan başka seçenek yok gaming 3 den memnun kalmayıp iade ettim. Asus tuf serisindr mühendislik hataları var diye istemiyorum. Acerın malzeme kalitesini sevmiyorum HP almak da istemiyorum. Geriye sadece MSI kalıyor o da gereksiz pahalı ve intel işlemci var. Velhasılkelam Legiondan başka cihaz istemiyorum ama şimdi 9100 lira verip 1650 refresh almak ne kadar mantıklı buna karar veremedim.
Tasarım olarak bana da hoş geliyor gerçekten. Sadece üst kapağı sağlam gelmiyor, aniden destek almaya çalışsan falan içine girer gibi. Onun dışında alt kasasının ABS malzemesi güzel.

@Mefistofeles

Ekran gerçekten çok iyi. Evet 9100 lira biraz fazla ama şöyle bir detay var cihaz dolu gelir 16 ram 500 gb ssd ve içinden 200 liralık mouse çıkıyor. Ben zaten 200 lira bütçe ayırmıştım mouse için cihazdan çıkınca 200 lira cebimde kaldı. Öyle bir detay var.
Tasarım olarak bana da hoş geliyor gerçekten. Sadece üst kapağı sağlam gelmiyor, aniden destek almaya çalışsan falan içine girer gibi. Onun dışında alt kasasının ABS malzemesi güzel.
Kasa soğutma ve ekran kalitesi olarak bence kusursuz. Kasası gerçekten üst seviye.

Son düzenleme:
Arkadaşlar bu ürünü 9100 liraya aldım. https://www.hepsiburada.com/lenovo-...agaza=Nethouse&wt_gl=cpc.6802.shop.elk.it-ssc
Yalnız aklıma takılan bir soru var. Şimdi bu cihazda GTX 1650 Refresh GDDR6 versiyonu var yani Ti değil. Aralarındaki fark %7 diyorlar. Legion dışında başka cihaz almak da istemiyorum panel kasa kalitesi olarak Legion çok daha iyi çünkü. Bu kart iş görür mü? Aradaki %7 fark Legion'dan vazgeçmeye değer mi?
O yüzde %7 farkı hissetmezsiniz bile, anca fps değerlerinde görürsünüz zannımca. Yani hayatınıza hiçbir etkisi olmaz.

İndirimde almışsınız sanırsam bence çok iyi. Şu an 9500, düşmesini bekliyorum ben de.

O yüzde %7 farkı hissetmezsiniz bile, anca fps değerlerinde görürsünüz zannımca. Yani hayatınıza hiçbir etkisi olmaz.

İndirimde almışsınız sanırsam bence çok iyi. Şu an 9500, düşmesini bekliyorum ben de.
Ben aldıktan 1 saat sonra 8800 liraya düştü o şekilde 5 saat kaldı sonra 9k oldu 1 gün öyle kaldı. Fiyatı çok oynak takipte kalın 9k ya düşecek bence tekrar.

ben de gaming 3 ile legion 5 arasında kaldım eğer bilgisayarı kullanıyorsanız hala memnun musunuz gaming 3 ün 1650 ti ını da alabilirim ama malzeme kalitesi legion daha iyi diyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı