Lenovo Legion 5 Laptop için Intenso Top SSD uyumlu mu?

Brk17

Decapat
Arkadaşlar linkini eklediğim Lenovo Legion 5 512 GB SSD'li versiyonuna sahibim. Yanına bir SSD daha eklemek istiyorum ama linkini verdiğim SSD'ler laptopumla uyumlu olur mu bilmiyorum. Anladığım kadarıyla M.2 SSD kullanmam gerekiyor ama detaylarını bilmediğim için uyumsuz bir şey almak istemedim, yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Laptopum:

SSD:

Son düzenleme:
2 adet NVMe slotuna sahipsiniz, Intenso uymaz yani. Bütçenize göre şu ikisinden birini tavsiye ederim:

Bunu almayı düşünüyorum, okuma/yazma oranı yüksek görünüyor. Anladığım kadarıyla NVMe yazanları alabilirim, doğru mudur?

Not : Moderatör arkadaşım galiba başlığı yanlış düzenlemiş, düzeltebilirse sevinirim.

Son düzenleme:

Bunu almayı düşünüyorum, anladığım kadarıyla NVMe yazanları alabilirim, doğru mudur?
Evet, NVMe yazanları alabilirsiniz ancak WD Blue SN550'de DRAM yok; Kingston A2000'de ise var. Şimdi yedek disk olarak kullanacaksınız anladığım kadarıyla ama ileride yedek diskinize işletim sistemi kurmak isterseniz çok hızlı yıpranır, DRAM'siz olduğu için. Hemen hemen aynı fiyat oldukları için Kingston A2000'i seçmenizi öneririm. Tabii ki takdir sizin.

Eğer Hepsiburada şart ise 29 TL farkla:

@Ahsapzen çok teşekkür ederim. Bu arada DRAM olup olmadığına nerden bakabilirim, ilanlarına altına bakıyorum DRAM şeklinde bir sekme yok o yüzden bulamadım
Kusura bakmayın, editinizi göremedim. Eğer mesajı editlerseniz bir kez daha etiketleyin ki ilgili kişiye bildirim gitsin.

En basitinden şöyle bir liste var, hala birçok modeli içeriyor:

İlgili modelin ilanlarına değil de resmi üreticisinin sitesinden bakarsanız DRAM olup olmadığını da görebilirsiniz.

DRAM, TLC ve kontrolcü yönünden A2000'e çok yakın bir ürün fakat TBW'si (toplam yazılan veri garantisi) A2000'e göre çok düşük. NV1'in 500 GB modeli için TBW'si 120; A2000'in 500 GB modeli için TBW 350. A2000, bu yönüyle ve fiyatıyla daha uygun:

DRAM, TLC ve kontrolcü yönünden A2000'e çok yakın bir ürün fakat TBW'si (toplam yazılan veri garantisi) A2000'e göre çok düşük. NV1'in 500 GB modeli için TBW'si 120; A2000'in 500 GB modeli için TBW 350. A2000, bu yönüyle ve fiyatıyla daha uygun:

Şu anda Almanya'dayım, yaklaşık bir ay sonra dönecem. Uzunca bir süredir ssd'leri takip ediyorum ama bir tek attığım ürün indirime girdi. Dönmeden önce almak istiyorum, sanırım attığım ürünü alacam. Yardımların için çok teşekkür ederim :)

Geri
Yukarı