Lenovo Legion 5 laptop oyunlarda 90 derece olması normal mi?

rihenh

Hectopat
Gayet güzel değerler. PES biraz sıkıntılı zaten işlemciye abanıyor arkadaşın dediği gibi. Ben işlemci 85 i geçmediği sürece sıkıntı görmüyorum. Siz başta turbo boostu kapatmışsınız. O da bir yöntemdir ama işlemci ağırlıklı oyunlarda (Valorant, CS:GO, vs.) size performans kaybı yaşatacaktır. Bunun yerine undervolt yapılabilir ama şu anda dediğiniz gibiyse ellemeye gerek yok.

T 1000

Centipat
Ekran kartı 80, işlemci 90 dereceyse gayet normal. Tuşlar ve kasa yanmıyorsa zaten sıkıntı yok.

Laptop hakkında birkaç birşey soracağım yakın zamanda bende böyle bir model almayı düşünüyorumda.
1- Fan ayarı var mı? Detaylı bir arayüz vs.
2-Cihazda MUX Switch var mı?

e.n.e.s

Kilopat
Makaleler
3
Laptoplarda normal bu değerler, masaüstü değil ki 70'lerde çalışsın. Bir masaüstü soğutma performansı beklemeyin laptoplardan. İşlemci için söylüyorum bunu. Fan ayarı varsa biraz daha arttırabilirsiniz.

gen2

Hectopat
Makaleler
1
Ekran kartı 80, işlemci 90 dereceyse gayet normal. Tuşlar ve kasa yanmıyorsa zaten sıkıntı yok.

Laptop hakkında birkaç birşey soracağım yakın zamanda bende böyle bir model almayı düşünüyorumda.
1- Fan ayarı var mı? Detaylı bir arayüz vs.
2-Cihazda MUX Switch var mı?
Fan ayari yok ama bunun icin ugrasan bagimsiz yazilimcilar var yani yakinda olabilir. MUX switch butun Legion serilerinde var.

Yukarı