Lenovo Legion 5 laptop oyunlarda 90 derece olması normal mi?

Gayet güzel değerler. PES biraz sıkıntılı zaten işlemciye abanıyor arkadaşın dediği gibi. Ben işlemci 85 i geçmediği sürece sıkıntı görmüyorum. Siz başta turbo boostu kapatmışsınız. O da bir yöntemdir ama işlemci ağırlıklı oyunlarda (Valorant, CS:GO, vs.) size performans kaybı yaşatacaktır. Bunun yerine undervolt yapılabilir ama şu anda dediğiniz gibiyse ellemeye gerek yok.

Ekran kartı 80, işlemci 90 dereceyse gayet normal. Tuşlar ve kasa yanmıyorsa zaten sıkıntı yok.

Laptop hakkında birkaç birşey soracağım yakın zamanda bende böyle bir model almayı düşünüyorumda.
1- Fan ayarı var mı? Detaylı bir arayüz vs.
2-Cihazda MUX Switch var mı?

Laptoplarda normal bu değerler, masaüstü değil ki 70'lerde çalışsın. Bir masaüstü soğutma performansı beklemeyin laptoplardan. İşlemci için söylüyorum bunu. Fan ayarı varsa biraz daha arttırabilirsiniz.

Ekran kartı 80, işlemci 90 dereceyse gayet normal. Tuşlar ve kasa yanmıyorsa zaten sıkıntı yok.

Laptop hakkında birkaç birşey soracağım yakın zamanda bende böyle bir model almayı düşünüyorumda.
1- Fan ayarı var mı? Detaylı bir arayüz vs.
2-Cihazda MUX Switch var mı?
Fan ayari yok ama bunun icin ugrasan bagimsiz yazilimcilar var yani yakinda olabilir. MUX switch butun Legion serilerinde var.

Yorumlarınız için teşekkür ederim. Turbo'yu kapattıktan sonra işlemci 70'i ekran kartı da 70'i geçmiyor. İşlemci gerektiren oyunlarda da bana fark eden pek bir FPS düşüşü olmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı