Lenovo Legion 5 pili 8 saat yerine 2 buçuk saat gidiyor

whatsername21

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar, Lenovo Legion 5 (15ACH6H) laptopa sahibim. İnternette gördüğüm testlerde vs. cihazın pildeyken ekran süresi 7-8 saat olarak belirtilmişti hep ancak bende durum bundan çok uzak. Hibrit moddayken ekranı 60Hz'e çekip, pil tasarrufu moduna alıp üstüne ekran parlaklığını %50 bile yaptığımda 2,5 saat civarı pil ömrü gözüküyor. Durum nedir sizce? BIOS en son sürüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostlar, Lenovo Legion 5 (15ACH6H) laptopa sahibim. İnternette gördüğüm testlerde vs. cihazın pildeyken ekran süresi 7-8 saat olarak belirtilmişti hep ancak bende durum bundan çok uzak. Hibrit moddayken ekranı 60Hz'e çekip, pil tasarrufu moduna alıp üstüne ekran parlaklığını %50 bile yaptığımda 2,5 saat civarı pil ömrü gözüküyor. Durum nedir sizce? BIOS en son sürüm.
Oradaki gözüken değer her zaman değişecektir. Zaten kullandığınız cihaz pil için pek performanslı sayılmaz. Lenovo Vantage üzerinden pil tasarrufu modunu açsanız daha iyi olur. Belli ayarlar ile daha uzun bir süreye çıkarsınız.

Hiçbir işlem yapmadan sadece ekran açıkkenki pil ömrü o kadardır. Kullanım esnasında hele ki oyunlarda sürenin azalması normaldir.

Ah be güzel kardeşim o ekran kartı o işlemci senin 80wh'cik bataryanı tek lokmada yer bitirir.. . 2.5 saat iyi bile gidiyormuş benimkinde 7 saat ömür diyorlar 1 saat zor alıyorum. Gaming laptopların çoğu böyle takma kafana.

Ah be güzel kardeşim o ekran kartı o işlemci senin 80wh'cik bataryanı tek lokmada yer bitirir. 2.5 saat iyi bile gidiyormuş benimkinde 7 saat ömür diyorlar 1 saat zor alıyorum. Gaming laptopların çoğu böyle takma kafana.

Hocam bundan önce ASUS TUF F15 kullandım, 3070 ve 11370H vardı donanım olarak. Eco modda 10 saat Netflix izlediğimi biliyorum ben. Pili de 80'di o bilgisayarın aynı şekilde. Ayrıca internette izlediğim testlerde verilen süre Idle süresi değil YouTube vs. izleme süresi. Özellikle jarrod's tech kanalının yaptığı videoda 575 dk YouTube süresi diyordu. Ama ben 2,5 saati bile göremiyorum. Ya benim cihazda problem var ya da o adam yalan söylüyor ki hiç sanmıyorum çünkü oldukça güvenilir bir kanal.

@Tahao Hocam TRdeki modellerin hepsi 60wh batarya ile geldi bu sene, arkadaş o yüzden böyle az alıyor.

Cihazı yurt dışından aldım batarya 80wh.

Oradaki gözüken değer her zaman değişecektir. Zaten kullandığınız cihaz pil için pek performanslı sayılmaz. Lenovo Vantage üzerinden pil tasarrufu modunu açsanız daha iyi olur. Belli ayarlar ile daha uzun bir süreye çıkarsınız.

Vantage'da pil tasarrufu diye bir seçenek yok maalesef. Sadece performans modunu sessiz yapabiliyorum.

Burada gösteriyor 575 dakika diye ki neredeyse 10 saat demek.

Dosya Ekleri

• A4A34FAD-0BDA-47F9-A160-C8336657046B.png
    A4A34FAD-0BDA-47F9-A160-C8336657046B.png
    369,3 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:
Aldığınız değer düşük Legion 5 pil süresi daha yüksek olması gereken bir model. En azından 4 saati geçmesi gerekiyor. Lenovo'nun kendi uygulamasından ayarları vs olması lazım maksimum pil modu, iGPU modu falan pek bilmiyorum Lenovo'nun uygulamasını ancak bir kurcalayın hocam 2.5 saat bu model için az.

Bende Legion 5 Pro var Linux'ta 500 nit parlaklikta hybrid mod kapaliyken 3.5 saat kadar normal kullanim suresi aliyorum.

Aldığınız değer düşük Legion 5 pil süresi daha yüksek olması gereken bir model. En azından 4 saati geçmesi gerekiyor. Lenovo'nun kendi uygulamasından ayarları vs olması lazım maksimum pil modu, iGPU modu falan pek bilmiyorum Lenovo'nun uygulamasını ancak bir kurcalayın hocam 2.5 saat bu model için az.

Hocam Hybrid modda, 60Hz ekran, pil tasarrufu açık ve sessiz modda kullanıyorum 2,5 saati geçmiyor. Hatta güç seçeneklerinden işlemciyi pil esnasında %40 kullanıma çektim ona rağmen böyle. Benimle birebir aynı laptop internette 10 saat video süresi diyor.
Bende Legion 5 Pro var Linux'ta 500 nit parlaklikta hybrid mod kapaliyken 3.5 saat kadar normal kullanim suresi aliyorum.
Ayarlarınızı söyleyebilir misiniz rica etsem?

Yeni konular

Geri
Yukarı