Lenovo Legion 5 Pro 16ACH6H vs Lenovo Legion 5

Hocam bende almayı düşünüyorum alet nasıl RAM sıkıntılı diyorlardı ısınması ve fan gürültüsü nasıl eksi olarak gördüğünüz şeyler varsa söylerseniz sevinirim

Artilari eksileri soyle, benim monitorde biraz ghosting problemi var. OverDrive modunda ghosting biraz artiyor. Fanlari sessiz sayilir bayağı. Isinmiyor cok, Monitor iyi, ses ortalama, klavye fena degil. Uretim kalitesi bayağı iyi. Touchpad iyi gayet. Webcam icin killswitch var o guzel bir ayrinti. Guzel overclock oluyor. RAM'ler biraz yavas benimkiler ama hiçbir soruna sebep olmadi simdiye kadar. O kadari kadi kizinda da olur diyorum ben.

Artilari eksileri soyle, benim monitorde biraz ghosting problemi var. OverDrive modunda ghosting biraz artiyor. Fanlari sessiz sayilir bayağı. Isinmiyor cok, Monitor iyi, ses ortalama, klavye fena degil. Uretim kalitesi bayağı iyi. Touchpad iyi gayet. Webcam icin killswitch var o guzel bir ayrinti. Guzel overclock oluyor. RAM'ler biraz yavas benimkiler ama hiçbir soruna sebep olmadi simdiye kadar. O kadari kadi kizinda da olur diyorum ben.
Hocam wifiye baktınız mı mediatek mi yoksa Intel mi

Duzeltemedilerse 1500 lira masraf var demektir ozaman başka pcye bakarim
O kadar masraf çıkmaz, 1000-1100 lira masraf çıkar elinizdeki RAM'leri satmadığınızı düşünürsek. 2000TL masraf çıksın yine bu seviyede bilgisayar bulabileceğinizi düşünmüyorum 32.000TL'ye. İtopya'daki Gigabyte AERO belki, onun da ekranı 4K 60Hz, ekran kartı 105W ve 8GB versiyonu 3080'in. Ben Legion 5 Pro'yu tercih ederim ama ihtiyaca bağlı biraz AERO'daki ekran daha iyi sanırım. 3070'li OMEN vardı onu da satıştan kaldırmışlar sanırım göremiyorum.

O kadar masraf çıkmaz, 1000-1100 lira masraf çıkar elinizdeki RAM'leri satmadığınızı düşünürsek. 2000TL masraf çıksın yine bu seviyede bilgisayar bulabileceğinizi düşünmüyorum 32.000TL'ye. İtopya'daki Gigabyte AERO belki onun da ekranı 4K 60Hz, ekran kartı 105W ve 8GB versiyonu 3080'in. Ben Legion 5 Pro'yu tercih ederim ama ihtiyaca bağlı biraz AERO'daki ekran daha iyi sanırım.
Bende oyun için alcam 60 Hz işime yaramaz rekabetçi oynuyorum yüksek performans için Legion almak istiyorum bu fiyata başka model yok şuan ekranı çok iyi dediler ona güvenerek alcam

Anladım hocam hangi siteden aldınız hangi satıcı ben de oradan alayım bir de son olarak bobin viziltisi var diyorlardı size denk geldi mi yeni işlemciyi beklemeye gerek var mı sizce
Bence yeni modeller cok daha iyi olacak. Ben Amerika'dan getirttim laptopu. Bobin viziltisi degilde adaptorden cok dikkatli dinlersen cizirti geliyor. Ama uzaga koyunca duymuyorsun tabi.

Bence yeni modeller cok daha iyi olacak. Ben Amerika'dan getirttim laptopu. Bobin viziltisi degilde adaptorden cok dikkatli dinlersen cizirti geliyor. Ama uzaga koyunca duymuyorsun tabi.
Yeni modelleri beklemek istiyorum ama şu an 29k ya satılıyor yeni gelenler bu fiyata gelir mi emin olamıyorum bir daha bu fiyata bulamam diye alasim geliyor

Yeni modelleri beklemek istiyorum ama şu an 29k ya satılıyor yeni gelenler bu fiyata gelir mi emin olamıyorum bir daha bu fiyata bulamam diye alasim geliyor
Ben de bilmiyorum DDR5 RAM falan derken fiyatlari yuksek olabilir. Ancak DDR5 ozellikle AMD islemcilerin performansini cok guzel arttiracaktir.

Geri
Yukarı