Lenovo Legion 5 Pro için 100W adaptör yeter mi?

SynaxQ

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Ben hem iş hem oyun için Lenovo Legion 5 Pro satın aldım. Fakat yanında gelen 300W'lık adaptör etrafa taşımak için bir tık büyük ve ağır. Ben bu laptopu USB-C portu üzerinden şöyle 90-100W'lık bir adaptörle şarj edebilir miyim? Uyumluluk sorunu gibi olaylar var mı bu adaptör sadece şunları şarj eder falan diye? Teşekkürler şimdiden.

Edit: söylemeyi unutmuşum bu daha güçsüz adaptörü kullanırken oyun oynamayacağım. Sadece kod yazarken, web'de takılıp video izlerken kullanılacak. Bu işlemleri yaparken zaten bilgisayar harici ekran kartı yerine işlemcideki ekran kartını kullanıyor o yüzden fazla güç tüketmez diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Merhaba, ben de Legion 5 Pro (11800H / 3060) kullanıyorum.

Kısa bir süre önce Legion 5 Pro için 100W Mcdodo adaptör ve 100W PD destekli Baseus kablo aldım.

Hatta öncesinde şu başlıktan bir soru da sormuştum:

Ancak bu konuda kimse net bir görüş belirtemedi. Ürünler geldikten sonra bir deneme yaptım ve o denemenin üzerine şu mesajı paylaştım:

İlk başta bu mesajdaki yöntemleri uygulayarak USB-C üzerinden bir şekilde şarj edebiliyordum. Bir kere buna güvenerek kafeye gittim ve o da ne, bilgisayar bir saat ne yaptıysam şarj almadı. Üzerine denemeler sırasında bataryadan yediği için çalışamadan geri döndüm :)

Bir süre sonra tekrar denedim ancak şarj alma olayının pek de stabil olmadığını fark ettim. Pek çok kişinin cihazında USB-C bazen algılanıyor, bazen algılanmıyor. Bazı kişiler hiçbir şekilde algılanmadığını belirtmiş hatta.

İnternette bu konu özelinde çok fazla şikayet var, özellikle de yabancı forumlarda. Belki bazı modellerde üretimden kaynaklanan sorunlar vardır bilmiyorum ama benzer bir sorun yaşayabilirsiniz siz de.

Bu nedenle alışverişi Amazon gibi bir platform üzerinden yapmanızı tavsiye ederim. Eğer çalışması ile ilgili bir problem olursa en azından iade şansınız olur.

Ayrıca 100W adaptör almanız yetmiyor, kablonuzun da 100W PD destekli USB-C to USB-C kablo olması lazım.

Son olarak bir ekleme yapmak isterim, bilgisayar USB-C üzerinden şarj aldığı sürece Chrome vb uygulamalarda şarj oluyor sorunsuzca. Yani bataryadan eksilme vb bir durum yok.

Geri
Yukarı