Lenovo Legion 5 Pro RTX 3060 6 GB vs Lenovo Legion 5 RTX 3070 8 GB

geekzebra

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, başlıktan da anlaşılabilecek üzere aynı fiyatta olan bu iki laptop arasından hangisini seçmem daha mantıklı olur? 3070'li olan geleceğe yönelik iyi bir yatırım olsa da Pro modelin malzeme kalitesi ve ekranı kafamı çeliyor. Bu durumda bana hangisini tavsiye edersiniz? Siz olsanız hangi modeli tercih ederdiniz? Şimdiden teşekkürler.

Ne kadar performans ihtiyacınızın olduğuna bağlı. Eğer güncel AAA oyunları ultra grafiklerde oynamak istiyorsanız 3070'li Legion 5 daha çok memnun eder. Ancak casual bir oyuncuysanız, malzeme kalitesi ve ekranı itibariyle Legion 5 Pro daha iyi olur.

Aslında Ultra takıntım yok fakat benim şu an gelecekte oynamak istediğim ve beni onu oynarken memnun etmesini istediğim tek bir oyun var: GTA 6. Eğer 3060 GTA 6'da beni üzmez diyorsanız Pro modeli almayı düşünebilirim fakat 6 GB VRAM biraz yetersiz gibi sanki ne dersiniz? Artık RTX 3050 gibi bir kartta bile 8 GB varken 6 GB hala mantıklı mıdır hocam?

Sırf GTA 6'yı daha yüksek ayarlarda,çözünürlükte oynamak için bile 3070'li model başlı başına birinci öncelik olurdu benim için. Dış görünüşten çok performansa önem verirdim ben.

Aslında Ultra takıntım yok fakat benim şu an gelecekte oynamak istediğim ve beni onu oynarken memnun etmesini istediğim tek bir oyun var: GTA 6. Eğer 3060 GTA 6'da beni üzmez diyorsanız Pro modeli almayı düşünebilirim fakat 6 GB VRAM biraz yetersiz gibi sanki ne dersiniz? Artık RTX 3050 gibi bir kartta bile 8 GB varken 6 GB hala mantıklı mıdır hocam?

GTA VI'nın kaç yıl sonra, ne şartlarda çıkacağı tam bir muaamma. Bu yüzden net bir şey diyemem. Ancak bilgisayarın ekranından oynamayı planlıyorsanız zaten o çözünürlükte mobil 3060 çok yeterli değil. 3070'li Legion 5 modeline yönelin derim.

GTA VI'nın kaç yıl sonra, ne şartlarda çıkacağı tam bir muaamma. Bu yüzden net bir şey diyemem. Ancak bilgisayarın ekranından oynamayı planlıyorsanız zaten o çözünürlükte mobil 3060 çok yeterli değil. 3070'li Legion 5 modeline yönelin derim.

Yani aslında 3060'lı Pro modelde de 3070'li düz modelde de 130W'lık max performance kartlar var ama 3060 açmaz mı diyorsunuz hocam? Eğer GTA 6'da beni tatmin etmeyecek ise hiç uğraşmadan 3070'li düz modeli alayım o zaman hocam.
Benim de Almanya'dan getirtme imkanım var. Lenovo'nun 1 yıl uluslararası garantisi Türkiye'de geçerli mi acaba?

Muhtemelen geçerlidir hocam. Zaten ürün kendini kanıtlamış bir model eğer bir sprun çıkarsa bile Almanya'da tanıdığınız var ise onun aracılığı ile servise verirsiniz diye düşünüyorum.

Yani aslında 3060'lı Pro modelde de 3070'li düz modelde de 130W'lık max performance kartlar var ama 3060 açmaz mı diyorsunuz hocam? Eğer GTA 6'da beni tatmin etmeyecek ise hiç uğraşmadan 3070'li düz modeli alayım o zaman hocam.

Legion 5 Pro'nun ekran çözünürlüğü QHD olduğu için FHD'ye göre daha çok zorlanacaktır. Üstüne GTA VI muhtemelen grafik tarafında epey cüretkar bir oyun olacak. O yüzden garantiye almak adına 3070'li Legion 5 daha iyi bir tercih olacaktır.

Geri
Yukarı