Lenovo Legion 5 Pro RTX 3060 nasıldır?

Arkadaşlar bir problemim daha oluştu hani fişte ekran parlaklığı full oluyor çekince azalıyor ya bende öyleydi fakat bu sabah hem fişte hem pilde ekran full parlaktı ben ayarına dokunmadım nasıl eski hale getiririm güç yönetiminden güç planını lenovo balance Mode aldım güç planı ayarlarını da sıfırladım aynı hala sonra normal dengeliyr aldım aynısını yaptım sonuç yine aynı yapamazsam eğer temiz 0 kurulum yapma şansım var mı bilgisayarı ilk açtığım haline getirmek gibi yani
Windows 10 ilk kez kullanıyorum gerekirse sıfırlayıp yeniden bios atıp yeniden driver kurup 0 bir başlangıç da yapabilirim kontrolü kaybetmiş hissediyorum yardım ederseniz harika olur

Arkadaşlar bir problemim daha oluştu hani fişte ekran parlaklığı Full oluyor çekince azalıyor ya bende öyleydi fakat bu sabah hem fişte hem pilde ekran Full parlaktı ben ayarına dokunmadım nasıl eski hale getiririm güç yönetiminden güç planını Lenovo balance mode aldım güç planı ayarlarını da sıfırladım aynı hala sonra normal dengeliyr aldım aynısını yaptım sonuç yine aynı yapamazsam eğer temiz 0 kurulum yapma şansım var mı bilgisayarı ilk açtığım haline getirmek gibi yani.
Windows 10 ilk kez kullanıyorum gerekirse sıfırlayıp yeniden BIOS atıp yeniden driver kurup 0 bir başlangıç da yapabilirim kontrolü kaybetmiş hissediyorum yardım ederseniz harika olur.

Hocam biraz daha kurcalamak gerek, Lenovo vantage karışık geldi bana şahsen. Sıfır kuruluma gerek olmadığını düşünüyorum.

Hocam biraz daha kurcalamak gerek, Lenovo vantage karışık geldi bana şahsen. Sıfır kuruluma gerek olmadığını düşünüyorum.
Hocam 0 kurulum yapsam lisansta falan sıkıntı olmaz değil mi ilk açtığım gibi internete bağlayıp Microsoft hesabı istemişti o şekilde olur yine değil mi?

Ben hiç ayarlara dokunmadım ona rağmen bunun olması çok kafama takıldı güç ayarlarını da karıştırdım vantagedeki güç kısmı çok kısıtlı tasarruf kipi falan var onun dışında pek Bişey yok Windows ayarlarından da kıvıramadım fabrika ayarlarına döndürüp tekrardan driver vesaire yükleyip bios update atıp son kez temiz bir başlangıç yapmak var aklımda eve gidince
Home sürümü yüklerseniz sorun olmaması gerek.
Hocam usb üzerinden yapmayacağım bu Windows 10 un kendi sıfırlama seçeneği var ya onu kullanacağım zaten aynı sürümü yüklemez mi?
Bir de hocam görev yöneticisinde atıyorum bir program açık mesela torrent yanında parantez içinde 32 bit yazıyor 64 bit olması gerekmez mi işletim sisteminden dolayı bu da bir sorun mudur yoksa normal mi?

Ben hiç ayarlara dokunmadım ona rağmen bunun olması çok kafama takıldı güç ayarlarını da karıştırdım vantagedeki güç kısmı çok kısıtlı tasarruf kipi falan var onun dışında pek bir şey yok Windows ayarlarından da kıvıramadım fabrika ayarlarına döndürüp tekrar driver vesaire yükleyip BIOS Update atıp son kez temiz bir başlangıç yapmak var aklımda eve gidince.

Hocam USB üzerinden yapmayacağım bu Windows 10'un kendi sıfırlama seçeneği var ya onu kullanacağım zaten aynı sürümü yüklemez mi?
Bir de hocam görev yöneticisinde atıyorum bir program açık mesela Torrent yanında parantez içinde 32 Bit yazıyor 64 Bit olması gerekmez mi işletim sisteminden dolayı bu da bir sorun mudur yoksa normal mi?

Temiz kurulum olmuyor sanırım o hocam emin değilim temiz kurulum dediğin Windows 10'un Rufus ile flasha yazarsın sonra kurulum yaparsın. Hiç ayarlara girip Windows sıfırlamadım ben.

Temiz kurulum olmuyor sanırım o hocam emin değilim temiz kurulum dediğin Windows 10'un Rufus ile flasha yazarsın sonra kurulum yaparsın. Hiç ayarlara girip Windows sıfırlamadım ben.
Valla hocam aslında sorun o kadar basit ki bulamıyorum ne temiz kuruluma ne fabrika ayarlarına ihtiyaç yok aslında ama bulamadım bir türlü
Battery drain başlığı vardı arkadaşlar bende de aynı sorun mevcut yüzde 10 12 şarj yedi 1 saat civarında bir sürede 2k çözünürlükte ultrada oynuyorum nfs heat fişe takılı olmasına rağmen şarj yiyor

Son düzenleme:
En büyük sıkıntı zaten 1600p ekrana 3060'ın yetmemesi ve Amazon'daki 3070'li Legion 95Watt'Ti galiba.

Hocam Legion serisinde 7 Slim dışında bütün modellerde Max-P ekran kartları kullanılıyor yani 140W.
Hocam kusura bakmayın sizide darlıyor gibiyim ama Pro modeli her tuşa ayrı renk atayabiliyor muyum?

4 bölgeli fakat l7'de per-key geliyor olmalı.

Geri
Yukarı