Lenovo Legion 5 Pro RTX 3060 nasıldır?

Alınır,
RAM değişmeli.
3060'a 1600p ekran fazla gelir.
1200P'ye çekmeniz gerekli bazı oyunlarda.
Kısmı bir kalite farkı olur.
Tulpar 25.1.1 varken almam ama.

Intel'ler RAM hizindan etkilenmiyor. Lenovo kazik falan atmiyor anlayacagin Intel ve AMD ikisinde de ayni RAM'i kullaniyor. Ancak AMD chiplet tasarim oldugu için RAM'in gecikme degerlerine cok hassas. Oyun performansinin Intel'den dusuk olmasinin sebebi de RAM'lerin gec kalma sureleri. Masaustunde oldugu gibi laptoplarda da AMD XMP desteklese Intel'i ezer gecer.

Son düzenleme:
Intel'ler RAM hizindan etkilenmiyor. Lenovo kazik falan atmiyor anlayacagin Intel ve AMD ikisinde de ayni RAM'i kullaniyor. Ancak AMD chiplet tasarim oldugu için RAM'in gecikme degerlerine cok hassas. Oyun performansinin Intel'den dusuk olmasinin sebebi de RAM'lerin gec kalma sureleri. Masaustunde oldugu gibi laptoplarda da AMD XMP desteklese Intel'i ezer gecer.
Lenovo Legion 5 15ACH6H 15.6 Inch FHD 165 Hz Gaming Laptop (AMD Ryzen 7 5800H, 16 GB RAM, 512 GB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3070 8GB GDDR6, Windows 10 Home) – Phantom Blue (top) + Shadow Black (bottom) : Amazon.co.uk: Computers & Accessories Hocam bunu aldım ama nasıl bir bakar mısınız ?

Hocam uluslararası garanti var mıdır Lenovo'da bilginiz var mı?

Bu fiyatı gördükten sonra 12bin TL'ye 5600H-RTX3060 almak pek mantıklı gelmiyor çünkü.

Arkadaşlar 12binlik Lenovo ile oyun performansı neredeyse aynı olur 1080P'de. 3060 o ekran çözünürlüğü için yetersiz, çözünürlüğü düşürmek zorunda kalacaksınız, çözünürlüğü düşürünce de ekran bulanıklaşacak kalitesi düşecek. Bu paraya Legion'un 3070'li modellerini bekleyin. Sırf kasa farkından 4bin TL fazla verilmez benim şahsi görüşüm. Bu parayı veriyorsam 3070 beklerim şahsen ben.
Hocam uluslararası garanti var mıdır Lenovo'da bilginiz var mı?

Bu fiyatı gördükten sonra 12bin TL'ye 5600H-RTX3060 almak pek mantıklı gelmiyor çünkü.

Arada 4 bine yakın fark var hocam neden mantıklı gelmiyor? Konudaki 3060'lı bilgisayarı almak mantıklı gelmiyor deseniz anlayacağım.

Arkadaşlar 12binlik Lenovo ile oyun performansı neredeyse aynı olur 1080P'de. 3060 o ekran çözünürlüğü için yetersiz, çözünürlüğü düşürmek zorunda kalacaksınız, çözünürlüğü düşürünce de ekran bulanıklaşacak kalitesi düşecek. Bu paraya Legion'un 3070'li modellerini bekleyin. Sırf kasa farkından 4bin TL fazla verilmez benim şahsi görüşüm. Bu parayı veriyorsam 3070 beklerim şahsen ben.

Arada 4 bine yakın fark var hocam neden mantıklı gelmiyor? Konudaki 3060'lı bilgisayarı almak mantıklı gelmiyor deseniz anlayacağım.
Siz ne yapacaksınız hocam ben almayı düşünüyorum ve bu bütçede 3070 pro gelmez tahminimce.

Siz ne yapacaksınız hocam ben almayı düşünüyorum ve bu bütçede 3070 Pro gelmez tahminimce.

Ben dün 12bine 5600/3060'lı Legion'u aldım hocam. Bugün gelecekti sözde ama yarına kaldı herhalde :D ben 15 bin civarına 3060'lı laptop alınması taraftarı değilim şahsen. Amazon.co.uk'da 15 Bin'e Legion'un 3070'li versiyonu var. O kadar para verecek olsam ekran kartı benim ilk önceliğim olurdu. Tamam Pro'nun kasası olsun ekranı olsun, işlemcisi olsun iyi fakat ne de olsa ekran kartı 3060 ve 1600p çözünürlükte yetersiz gelecektir. Yüksek çözünürlüklü ekranda çözünürlük düşürünce de görüntü kalitesizleşiyor o da ayrı bir olay. O parayı gözden çıkarttıysanız ya 3070'li modelleri bekleyin, Pro olmayan 3070'li Legion alın, ya da o kadar masraf etmeyin normal Legion'u alıp SSD ve RAM upgrade yapıp paşa paşa kullanın. 12 bin TL'lik lenovunun RAM'lerini Letgo gibi yerlerden satıp üstüne biraz para ekleyip RAM alınabilir. Bir de Black Friday indirimlerinde 1TB SSD çektiniz mi Teknosa'daki 16 binlik bilgisayar ile aynı performansı alırsınız. Çünkü onun da RAM'lerini geliştirmeniz gerekecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı