Lenovo Legion 5 Pro RTX 3060 nasıldır?

Arkadaşlar bir problemim daha oluştu hani fişte ekran parlaklığı Full oluyor çekince azalıyor ya bende öyleydi fakat bu sabah hem fişte hem pilde ekran Full parlaktı ben ayarına dokunmadım nasıl eski hale getiririm güç yönetiminden güç planını Lenovo balance mode aldım güç planı ayarlarını da sıfırladım aynı hala sonra normal dengeliyr aldım aynısını yaptım sonuç yine aynı yapamazsam eğer temiz 0 kurulum yapma şansım var mı bilgisayarı ilk açtığım haline getirmek gibi yani.
Windows 10 ilk kez kullanıyorum gerekirse sıfırlayıp yeniden BIOS atıp yeniden driver kurup 0 bir başlangıç da yapabilirim kontrolü kaybetmiş hissediyorum yardım ederseniz harika olur.

Prize takılı değilken ekran parlaklığını kısma işini dahili GPU yapıyor. Cihazınız AMD işlemcili ise Radeon yazılımında ayarı var, Intel işlemcili ise Intel Integrated Graphics yazılımından ayarlayabilirsiniz. Bende AMD işlemcili cihaz var ilk kurulum sonrası dahili grafik sürücüsünü Windows Update ile yüklemişti ve söylediğiniz gibi pilde ekran ışığını kısıyordu. Daha sonra dahili GPU sürücüsünü AMD'nin sitesinde indirdim ve kısma özelliği gitti ve radeon yazılımda da seçenek vari-bright seçeneği yok (aslında pil modu "daha iyi pil" modunda olursa yine kısıyor ama güncellemeden önce "daha iyi performans modunda" da kısıyordu). Intel ve AMD için ayar kısının görüntüsünü paylaşıyorum, eğer cihazınız AMD işlemcili ve resimdeki vari-bright seçeneği yok ise, dahili GPU driverını Lenovo'nun sitesinden kurup öyle denemenizi tavsiye ederim.

varibrigt.pnginteldim.png

Ben cihazı kurdum elimde klavye, mouse olmadığı için fazla uğraşamadım. 1 2 oyun denemesi yaptım. Diğer testlerden pek anlamıyorum doğrusu. Witcher 3 elimde olan oyunlardan biriydi. Her şey Ultra'da 1080p de 230 FPS civarında verdi. 1600p de denemedim. Test esnasında fanlar orta seslerde gibiydi. Rahatsız etmedi. Bir de kulaklık takarsanız zerre duymazsınız. Sıcaklıklar ise tahmin ettiğim gibi 70'lerin yukarısına çıkmadı. 65-70 CPU, 70-75 GPU diyebilirim. Oyunu 60 FPS'ye sabitlediğimde ise GPU 57, CPU 54 derecedeydi ki bence muazzam bir seviye. Herhangi bir cooling pad ya da elevator yoktu. Düz masa ve normal oda sıcaklığında oynadım ve yaklaşık 35-40 dakika sürdü. Diğer oyun ise ETS 2 çok önemli değil ancak bunda fanlar dahi çalışmadı. Bu tarz oyunu ben FPS bazında sabitliyorum ki zaten yüksek FPS'ye gerek yok bence. Daha detaylı bir inceleme klavye, mouse gelince de yapacağım. Bilgisayar aşırı kaliteli hissettiriyor, aliminyumu gerçekten hissediyorsunuz. Boşta 30 derecelerde geziniyor. Video ve yükleme işlemi yaparken arada bir 39 40'ı görüyor ancak hemen geri 35'e iniyor. PC yenidir ondan bu sıcaklıklar diyen elbet olacaktır. Ki zaten daha ileride daha ağır oyunlar ve testler sonucunda göreceğiz. Buz gibi metal kasası ile bence bu kadar kaliteli hissettireni bu fiyata bulamazsınız. İlk izlenimlerim bu yöndedir.

Ben cihazı kurdum elimde klavye, mouse olmadığı için fazla uğraşamadım. 1 2 oyun denemesi yaptım. Diğer testlerden pek anlamıyorum doğrusu. Witcher 3 elimde olan oyunlardan biriydi. Her şey Ultra'da 1080p de 230 FPS civarında verdi. 1600p de denemedim. Test esnasında fanlar orta seslerde gibiydi. Rahatsız etmedi. Bir de kulaklık takarsanız zerre duymazsınız. Sıcaklıklar ise tahmin ettiğim gibi 70'lerin yukarısına çıkmadı. 65-70 CPU, 70-75 GPU diyebilirim. Oyunu 60 FPS'ye sabitlediğimde ise GPU 57, CPU 54 derecedeydi ki bence muazzam bir seviye. Herhangi bir cooling pad ya da elevator yoktu. Düz masa ve normal oda sıcaklığında oynadım ve yaklaşık 35-40 dakika sürdü. Diğer oyun ise ETS 2 çok önemli değil ancak bunda fanlar dahi çalışmadı. Bu tarz oyunu ben FPS bazında sabitliyorum ki zaten yüksek FPS'ye gerek yok bence. Daha detaylı bir inceleme klavye, mouse gelince de yapacağım. Bilgisayar aşırı kaliteli hissettiriyor, aliminyumu gerçekten hissediyorsunuz. Boşta 30 derecelerde geziniyor. Video ve yükleme işlemi yaparken arada bir 39 40'ı görüyor ancak hemen geri 35'e iniyor. PC yenidir ondan bu sıcaklıklar diyen elbet olacaktır. Ki zaten daha ileride daha ağır oyunlar ve testler sonucunda göreceğiz. Buz gibi metal kasası ile bence bu kadar kaliteli hissettireni bu fiyata bulamazsınız. İlk izlenimlerim bu yöndedir.
hocam merhaba, şu konuma gelebilir misiniz?

Ben niye 90-100 FPS aldım ya witcher 3 ultrada? Çok garip.

Yeni konular

Geri
Yukarı