Lenovo Legion 5 Pro vs Gigabyte 15p KD-72TR224sh

Burakmarley

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Malum sıfır fiyatlar cep yakıyor. Bende 2. el almaya karar verdim. Elimdeki bütçe ile. İlk başta ASUS TUF serisi alacaktım lakin ekran kalitesi çok düşük geldi.
Grafik tasarımcıyım. Bu yüzden en az 2K çözünürlüğe ve renk doğruluğu yüksek bir laptop arayışına girdim. Arada oyunda oynarım. Dell G15 5515 modeli buldum. Hepsiburada'da sıfır ve RTX 3060'lı fakat ekran ntcs 45 civarı aşırı düşük geldi bana. Bu yüzden baktım sıfır alacak param yok ikinci ele yöneleyim dedim ve birkaç tanıdık vasıtasıyla bu iki modeli buldum. Şimdi sormak istediğim şu. Lenovo 3050 Ti Gigabyte ise 3060'lı. Fakat Gigabyte"ta ekran 2K değil (fakat pantone renk onaylı).
Legion 5 Pro ise 3050 Ti. Sizce 3050 Ti oyunlarda After Effects tarzı programlarda işimi görür mü? Oyun dediğime bakmayın CS:GO GTA 5 vs gibi. Bir de Legion 5 Pro lsr gerçekten kaliteli diye duydum. Kasa yapısı olsun malzeme yapısı olsun. İkisi de aynı fiyatta. Bir de bir sorum var. Örneğin ben 1980x1080 bir laptop aldım. Bu cihazı yüksek kaliteli bir monitöre bağlarsam çok fark eder mi? Yorumlar için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Gigabyte Aorus almanızı öneririm, Gigabyte'ın bu modellerinde soğutma performansı çok iyi. Rakipleri yüksek yükte 85-90 derecelerde gezinirken, Aorus 75-80 dereceleri geçmiyor. Ayrıca bu modelin bir üstü olan Gigabyte Aorus 15P XD HDMI portuyla 4K 120hz görüntü verebiliyor. Bu modelde de aynı özellik varsa monitöre bağlayıp rahatlıkla kullanabilirsiniz. İki modelin arasındaki tek fark birinde 3070 varken birinde 3060 var.

Hocam Gigabyte Aorus almanızı öneririm, Gigabyte'ın bu modellerinde soğutma performansı çok iyi. Rakipleri yüksek yükte 85-90 derecelerde gezinirken, Aorus 75-80 dereceleri geçmiyor. Ayrıca bu modelin bir üstü olan Gigabyte Aorus 15P XD HDMI portuyla 4K 120hz görüntü verebiliyor. Bu modelde de aynı özellik varsa monitöre bağlayıp rahatlıkla kullanabilirsiniz. İki modelin arasındaki tek fark birinde 3070 varken birinde 3060 var.
Çok teşekkür ederim hocam cevapladığınız için

Aslında tuf serilerinin 2 k çönürlüklü modelleride var

Çok teşekkür ederim hocam cevapladığınız için

Aslında tuf serilerinin 2 k çönürlüklü modelleride var
Hocam siz bilirsiniz tuf serisinden de alabilirsiniz, fakat Asus fiyatları fazla pahalı ve bazı modellerde sıcaklık sorunu var diye biliyorum dikkatli seçim yapın. Benim için laptoplarda en önemli özellik sıcaklık, zamanında bunun için çok araştırma yaptım, 3080'li laptop bile olsa sıcaklık 90 derece olunca sıkıntı çıkıyor.

Gigabayt aklıma yattı hocam. En azından 3060 var.

Ekram çöznürlüğü korkutuyor gigabyte ta hocam sadece. diğeti 2 k.

Son düzenleme:
Grafik tasarım için siz hangisini önerirsiniz
Hocam 240hz daha çok rekabetçi oyunlar için Valorant, CS:GO vs. oynuyorsanız ama sadece grafik tasarım için kullanacaksanız 240hz'nin bir anlamı kalmıyor, o zaman 2k olanı alın derim, fakat Gigabyte'ın 2k olandan ekran dışında daha üstün özellikleri var. Bence ya 2k olanı alın ya da Gigabyte ve bir monitör alın dediğim gibi HDMI'dan monitöre görüntü sağlayabilirsiniz. Size kalmış.

Hocam peki mwrak ettiğim bir konu daha var. Örneğin gigabyte a sağlam bir 2 k monitör bağlasam sizce çok fark olurmu.bilmediğimden soruyorum :)örneğim 2 k monitöeü desteklermi

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı