Lenovo Legion 5 Pro vs. ROG STRIX G16 vs. Tulpar T7 V20.56 vs. V21.9.1

hypersupermario

Kilopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar,

4 farklı laptop arasında kaldım. 2 tanesi bütçemi zorlayacak olsa bile kafamı kurcalamakta. Fikirlerinizi benimle paylaşabilirseniz sevinirim.
Monster'lar için alınmaz diye yorum yapacak arkadaşlar için bir açıklama yapmak istiyorum, 9 yıl önce Monster'ın ilk masaüstü işlemcili modelini aldım ve gayet memnun bir şekilde 9 yıl boyunca kullandım.

Lenovo Legion 5 Pro 82RF00N1TX

Asus Rog Strix G16 G614JU-N3194
Asus'un işlemci ve GPU modeline baktığımızda daha yeniler ancak RTX 4050 benchmarkları daha geride kalmakta, ancak yine de kafama takılan bir model.

Tulpar T7 V20.5.6

Tulpar T7 V21.9.1
V21 Monster'ın elinde yok ancak Mart içerisinde gelmesini beklediklerini belirttiler.

Fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yüksek performans, geniş ekran ve uzun pil ömrü istiyorsan Lenovo Legion 5 Pro’yu tercih edebilirsin. Uygun fiyatlı, hafif ve çoklu cihaz eşleştirme desteği istiyorsan, Asus Rog Strix G16’yi tercih edebilirsin. Tulpar'ı bilmediğim için yorum yapamayacağım.

Yüksek performans, geniş ekran ve uzun pil ömrü istiyorsan Lenovo Legion 5 Pro’yu tercih edebilirsin. Uygun fiyatlı, hafif ve çoklu cihaz eşleştirme desteği istiyorsan, Asus Rog Strix G16’yi tercih edebilirsin. Tulpar'ı bilmediğim için yorum yapamayacağım.
Yanıt için teşekkür ederim. Asus'da belirttiğin çoklu cihaz eşleştirme desteği'nin ne olduğunu bilmiyorum bilgi verebilirsen sevinirim.

O kadar bütçen varsa 4000 serisi modellerin biraz daha Stoğa girmesini bekleyebilirsin.

O kadar bütçen varsa 4000 serisi modellerin biraz daha Stoğa girmesini bekleyebilirsin.

Eyvallah, bu paylaştığınız ürün Clevo sanırım değil mi?

Monster alınmaz çünkü👇
Konu 'Tulpar T7 V20.4 coil whine sesi yapıyor ve 11800H 9000 puan alıyor'
Tulpar T7 V20.4 coil whine sesi yapıyor ve 11800H 9000 puan alıyor

Bizzat kendi yaşadıklarımdır.
Hocam yaşadıklarınız doğrudur. Ben 9 yıllık bir Tulpar T7 V5.1 kullancısıyım. Sorun yaşadığım oldu ama bir arızasını görmedim. Hatta bu model ilk masaüstü işlemcili modelleriydi. Alırken çok düşündüm ancak hiç bir problem görmedim.

Hocam yaşadıklarınız doğrudur. Ben 9 yıllık bir Tulpar T7 V5.1 kullancısıyım. Sorun yaşadığım oldu ama bir arızasını görmedim. Hatta bu model ilk masaüstü işlemcili modelleriydi. Alırken çok düşündüm ancak hiç bir problem görmedim.
Doğrudur hocam,yeni yaşadığım bir durum olduğu için paylaştım.
Teknoloji biraz şans işi açıkçası.
Son tercih sizindir.🙂

Doğrudur hocam,yeni yaşadığım bir durum olduğu için paylaştım.
Teknoloji biraz şans işi açıkçası.
Son tercih sizindir.🙂
Sadece donanım olarak değil de cihazları gözünüzle görüp bir bakmanızı tavsiye ederim.
Çünkü Monster’lar kağıt üstünde oldukça güçlü fakat elinize aldığınızda o verdiğiniz paranın karşılığını sanki hissetmiyorsunuz.
Çünkü kasa kalitesi vs bunlar Rog ve Legion modellerine göre oldukça dandik kalıyor.
Karşılaştırdığınızda eminim hak vereceksinizdir.
Tabi ki sizin için kaliteden çok performans önemliyse takdir yine sizindir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı