Lenovo Legion 5 SSD Sağlığı normal mi?

svEmre

Picopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
SAMSUNG MZALQ512HBLU-00BL
Merhaba, 2 Mayıs'ta kullanmaya başladığım Legion 5 laptopumun SSD sağlığına bugün baktığımda %99'a düştüğünü gördüm. 27 günlük kullanım sürecim boyunca %1 sağlık kaybetmesi normal mi? Bilgi verirseniz sevinirim. (Ekran görüntüsünü ekledim)
SSD Sağlığı 2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, 2 Mayıs'ta kullanmaya başladığım Legion 5 laptopumun SSD sağlığına bugün baktığımda %99'a düştüğünü gördüm. 27 günlük kullanım sürecim boyunca %1 sağlık kaybetmesi normal mi? Bilgi verirseniz sevinirim. (Ekran görüntüsünü ekledim)Eki Görüntüle 1798222

İlerleyen dönemde de takip etmeye devam edin bakalım daha düşecek mi. Ben HP Omen 15 kullanıyorum 1.5 sene oldu geçenlerde bakmıştım halen %100 görünüyordu. (Çok oyun oynamıyorum, çok fazla program ekle kaldır ya da dosya ekle sil vs işlerim de olmuyor iş için kullanıyorum genelde)

İlerleyen dönemde de takip etmeye devam edin bakalım daha düşecek mi. Ben HP Omen 15 kullanıyorum 1.5 sene oldu geçenlerde bakmıştım halen %100 görünüyordu. (Çok oyun oynamıyorum, çok fazla program ekle kaldır ya da dosya ekle sil vs işlerim de olmuyor iş için kullanıyorum genelde)
İlerleyen dönemlerde kontrol edeceğim ama iade sürem bitmek üzere o yüzden sormuştum, iade süresi geçtikten sonra bu düşüş devam ederse garanti kapsamında mı oluyor?

İlerleyen dönemlerde kontrol edeceğim ama iade sürem bitmek üzere o yüzden sormuştum, iade süresi geçtikten sonra bu düşüş devam ederse garanti kapsamında mı oluyor?

Sanmam çok ciddi bir düşüş yaşanırsa belki arızalı denebilir ama %1-2 azalmayla garanti kapsamında değişim yapmazlar böyle bir değişim sebebi yok çünkü. Sonuçta çalışıyor.

Sanmam çok ciddi bir düşüş yaşanırsa belki arızalı denebilir ama %1-2 azalmayla garanti kapsamında değişim yapmazlar böyle bir değişim sebebi yok çünkü. Sonuçta çalışıyor.
Yok %1-2 için değişim yapsınlar demedim, iade süresi geçtikten sonra bu düşüş devam edip problem yaratırsa garanti kapsamında mı oluyor dedim

Yok %1-2 için değişim yapsınlar demedim, iade süresi geçtikten sonra bu düşüş devam edip problem yaratırsa garanti kapsamında mı oluyor dedim

Sanmıyorum hocam garanti tamamen bir arıza verirse devreye girer düşünüyorum. Ürünü alırken garanti kapsamında böyle bir detayın yer alacağını pek sanmıyorum.

Geri
Yukarı