Lenovo Legion 5 vs ASUS ROG STRIX G15

Genzonzi

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Lenovo; 3060, 165 Hz, 100% sRGB, 300nitz, R7 5800H. ASUS: 3060, 144Hz, 45% NTSC, R9 5900HX. Yurtdışındayım ve bu ikisi arasında kaldım. RAM ve işlemci kısmında ASUS gözle görülür bir fark yaratacak araştırmalarıma göre. Ama her oyunu aktif takip edip, yeni oyunlarla bilgisayarımı doldurmayacağım. LoL oynarım arada sırada da keyfime göre beğendiğim bir şey çıkarsa öyle oynarım. Sadece kasa olarak kullanacağım zaten. 2K 144Hz monitörüm zaten halihazırda var. Evde olduğum sürece onu kullanacağım haliyle renk gamutu çok önemli değil. Hepsi baz alındığında sizce hangisini almalıyım dostlar. Arada sırada kafeye gidip dizi izlerim, program yazarım, okula illaki taşıyacağım falan falan gibi şeyler. Şıklık ve bazı performans farkından dolayı ASUS'tan yanayım ama Lenovo 1 TB SSD, ASUS 512 GB SSD. Lenovo 1350€, ASUS 1420€. Fikirlerinizi bekliyorum dostlar. İlk konum bu arada :)

İsterse Ryzen 9 işlemci olsun yine Lenovo almam düşük segment ASUS alırım.
Bi tık sert girdin :D Valla bende Asus Rog hayranlarındanım ama işte mux felan da çok bağlamadı ama sonuçta bilgisayarı dışarıda da kullanacağım. 45 Ntsc ve 250nits beni yorar mı diye düşünüyorum aslında

Bir tık sert girdin :D vallahi bende ASUS ROG hayranlarındanım ama işte MUX falan da çok bağlamadı ama sonuçta bilgisayarı dışarıda da kullanacağım. 45 NTSC ve 250nits beni yorar mı diye düşünüyorum aslında

3 ay önce Lenovo aldım, servis kapılarında sürünüyorum. Belki benim şansıma böyle geldi fakat yetkili servisleri rezalet durumda. Yakın zamanda 3. kez gideceğim iade için DOA raporu almaya çalışıyorum. Şu anki sinir halimin yanında yumuşak bile girdim hocam :D

3 ay önce Lenovo aldım, servis kapılarında sürünüyorum. Belki benim şansıma böyle geldi fakat yetkili servisleri rezalet durumda. Yakın zamanda 3. kez gideceğim iade için DOA raporu almaya çalışıyorum. Şu anki sinir halimin yanında yumuşak bile girdim hocam :D
İşte bu durumlar canımı sıkıyor ama Asus'un daha çok ilgili olacağını düşünüyorum. Hollanda'dan getireceğim çünkü Türkiye'de 1 yıl garanti sanırım ama bakalım. Asustayım muhtemelende bugün yarın sipariş vereceğim.

İşte bu durumlar canımı sıkıyor ama ASUS'un daha çok ilgili olacağını düşünüyorum. Hollanda'dan getireceğim çünkü Türkiye'de 1 yıl garanti sanırım ama bakalım. Asustayım muhtemelende bugün yarın sipariş vereceğim.

Cihazı yolladım. Şu an idareten 11 yıllık ASUS laptopu kullanıyorum. Canavar gibi. Arıza yapınca en fazla batarya çıkarıp takarım düzeliyor meret. :D Ne alırsanız alın hayırlı olsun.

9 aydir Legion 5 Pro kullaniyorum. Bos zamanlarimda mining yapiyorum ve oyun oynuyorum hicbir sorunu yok isik sizmasi ve isinma da dahil. Ben olsam Legion alirdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı