Lenovo Legion 5 vs ROG STRIX G513RM-HQ163 vs Monster v21.7

Ben sıcaklıklar konusundan şu an memnunum. MUX ayarını hala bulamadım sanıyorum yazılımsal bir durum. Yükte de ısınmadan rahatsız olmadım i yaz ayları 90 derece gördüm 2K ultra bazı oyunlarda fakat turbo'ya geçince hızla düşüyor
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Emin olmak için soruyorum. Bahsettiğiniz 90 derece sıcaklık turbo fan kapalıyken mi ? Birde mümkünse bir kaç oyunda rica etsek turbo fan ayarı açıkken ortalama kaç derecelerde geziyor bilgilendirir misiniz. Benim için em önemli nokta turbo fan açıkkenki sıcaklık değerleri. Turbo açıkken 80 i geçmiyorsa idealdir diye düşünüyorum. Tekrardan teşekkür ederim.

Herkese selam bende bu ASUS ROG STRIX G513RM-HQ163 adlı cihazın siparişini vereceğim. Öncesinde aklıma takılan bir iki soru var. @Tiersen ve @Furkan941 isimli cihazı kullanan arkadaşlara sorum olacak. Cihazın oyun sırasındaki genel sıcaklık durumu nasıl? Bir arkadaşımız işlemci çok ısınıyor derken diğeri çok ısınmadığını söylemiş. Son deneyimleriniz nedir bu konu hakkında? Bununla beraber cihazın MUX ayarını açabildiniz mi kesin olarak? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Başlarda 92 dereceyi görmüştüm şu anlarda 85'i geçmiyor soğutmasından memnunum. 2K yüksek ayarlarda RDR2 oynuyorum. 85'i geçmedi. MUX Armoury Crate'den açılıyor GPU modundan Ultimate'yi seçtim. ASUS'un yönlendirdiği sayfada onu gösteriyor. Tabii bu sıcaklıklar MUX ve Turbo fan açık iken.
How to maximize your ROG laptop's performance with the MUX Switch | ROG - Republic of Gamers Global

@Tiersen hocam nasıl gidiyor ben genel olarak memnunum ama şu numpad hâlâ canımı çok sıkıyor.

Başlarda 92 dereceyi görmüştüm şu anlarda 85'i geçmiyor soğutmasından memnunum. 2K yüksek ayarlarda RDR2 oynuyorum. 85'i geçmedi. MUX Armoury Crate'den açılıyor GPU modundan Ultimate'yi seçtim. ASUS'un yönlendirdiği sayfada onu gösteriyor. Tabii bu sıcaklıklar MUX ve Turbo fan açık iken.
How to maximize your ROG laptop's performance with the MUX Switch | ROG - Republic of Gamers Global

@Tiersen hocam nasıl gidiyor ben genel olarak memnunum ama şu numpad hâlâ canımı çok sıkıyor.
Size de çok teşekkür ederim. Maksimum 85 i görmüşsünüz peki genel ortalamaya vurduğumuzda turbo açıkken ortalama sıcaklık nedir ağır oyunlarda ? Ayrıca turbo fan açıkken 2k ve 1080 p arasında işlemci sıcaklık değerlerinde fark oluyor mu? Onun haricinde malzeme kalitesinden memnun musunuz ? Birde mux açıkken fps ne kadar fark ettiriyor ?

Yorumlarınıza çok ihtiyacım var teşekkür ederim.
Şimdi ben 17 inç istiyorum ama piyasada çok pahalı ve 17 ekranlı laptopların sayısı az artık bilmiyorum ne yapacağımı.
Monster'ın ekranı 2K sırf kötü yorumları var diye almak istemiyorum ama işte 3070 var ama 500GB SSD var ki yetmez çok ısınır mı?
ASUS'un ekranı 2K. Ekran kartı Max-P mi bilmiyorum.
Lenovo ise 17 inç.
Şimdi hangisini almalıyım hangisinin soğutması daha iyidir? Siz hangisini alırdınız? Hepsinin fiyatı 31k.

Bence ekran kartsız 21 inç laptop alın her şeyi yapabilirsiniz ve tabii ki de 2 GB RAM'i olmalı.

Size de çok teşekkür ederim. Maksimum 85'i görmüşsünüz peki genel ortalamaya vurduğumuzda Turbo açıkken ortalama sıcaklık nedir ağır oyunlarda? Ayrıca Turbo fan açıkken 2K ve 1080p arasında işlemci sıcaklık değerlerinde fark oluyor mu? Onun haricinde malzeme kalitesinden memnun musunuz? Bir de MUX açıkken FPS ne kadar fark ettiriyor?

Ortalama 80-85 derece. İşte 1080p de 78-80 derece olur. Malzeme kalitesinden memnunum. FPS değeri pek değişmez hocam standart modda pek oynamadım.

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Emin olmak için soruyorum. Bahsettiğiniz 90 derece sıcaklık turbo fan kapalıyken mi ? Birde mümkünse bir kaç oyunda rica etsek turbo fan ayarı açıkken ortalama kaç derecelerde geziyor bilgilendirir misiniz. Benim için em önemli nokta turbo fan açıkkenki sıcaklık değerleri. Turbo açıkken 80 i geçmiyorsa idealdir diye düşünüyorum. Tekrardan teşekkür ederim.
Evet full ayarlarda Forza oynarken turboya almayı unutmuştum o zaman olmuş. Belki daha da düşerdi sonrasında beklesem. Ortalama 2K'da ben güçlü oyunlarda 81 82 sabit görüyorum ve klavyeden bunu hissetmiyorum.

Valla birkaç arkadaşla benzer sistemleri kullanıyoruz farklı markalar ve en memnun benim sanırım. Bilgisayarın günlük kullanım hızı gerçekten mutlu ediyor beni. Yükte zorlanmaması da hoşuma gidiyor. Oyunlarda istediğim verimi fazlasıyla alıyorum tek sıkıntı 24 inc'ten 15'inc 'e geçmek biraz oyun açısından beni yordu fakat şunu fark ettim 5900X'li 3070'li masaüstümden daha performanslı çalışıyor bu laptop. Çok şaşırtıcı ama gerçekten böyle.

@Tiersen ve @Furkan941 her iki arkadaşa da teşekkür ederim deneyimlerinizi paylaştığınız için. Verdiğiniz sıcaklık değerleri tatmin edici duruyor. Turbo fan da ortalama 80 ile 85 arası yaz sıcakları için gayet iyi diyorum ben. Rog serisinin malzeme kalitesinden şikayet eden zaten pek duymadım. Cihazın siparişini geçtim bakalım memnun kalırız umarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı