Çözüldü Lenovo Legion 5 Yeniden Başlatma Uzun Sürüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ardacaglayan

Hectopat
Merhabalar. Yeni Windows 10 kurulumumda kapat aç yaptığımda 10 saniyede açılmasına rağmen yeniden başlat yaptığımda en az 4-5 dakika Boot ekranında beklemekteyim. Sebebi ne olabilir?
@Bora Dere

Son düzenleme:
Çözüm
@Recep Baltaş Geç açılma sorununun kaynağını buldum. AMD Audio CoProcessor sürücüsü sorunlu oluyor bu ekran kartları için. Son sürüme güncelleyince otomatik olarak onu da güncellediği için cihaz ya kilitleniyor ya aşırı geç açılıyor ya da oyunlarda anlık FPS droplara sebep oluyor.

Çözüm ise şu şekilde;​

1. Adım: Aygıt Yöneticisi'ni açın.
2. Adım: Sistem aygıtları bölümünden AMD Audio CoProcessor'a sağ tıklayıp cihazı kaldır deyin.

1605089138221.png

(Bu seçeneği tiklemeyi unutmayın.)
3. Adım: Bu dosyayı indirin ve bir klasöre çıkartın.
4. Adım: Amdacpbus.inf adlı dosyaya sağ tıklayın ve Yükle seçeneğini seçin.
Hepsini yaptıktan sonra cihazı yeniden başlatın ve artık hızlı boot ve kararlı sistemin tadını çıkartın. Test ettim benim sorunumu çözdü.
Kaynak:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
@Recep Baltaş Geç açılma sorununun kaynağını buldum. AMD Audio CoProcessor sürücüsü sorunlu oluyor bu ekran kartları için. Son sürüme güncelleyince otomatik olarak onu da güncellediği için cihaz ya kilitleniyor ya aşırı geç açılıyor ya da oyunlarda anlık FPS droplara sebep oluyor.

Çözüm ise şu şekilde;​

1. Adım: Aygıt Yöneticisi'ni açın.
2. Adım: Sistem aygıtları bölümünden AMD Audio CoProcessor'a sağ tıklayıp cihazı kaldır deyin.

1605089138221.png

3. Adım: Bu dosyayı indirin ve bir klasöre çıkartın.
4. Adım: Amdacpbus.inf adlı dosyaya sağ tıklayın ve Yükle seçeneğini seçin.
Hepsini yaptıktan sonra cihazı yeniden başlatın ve artık hızlı boot ve kararlı sistemin tadını çıkartın. Test ettim benim sorunumu çözdü.
Kaynak:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
@Recep Baltaş geç açılma sorununun kaynağını buldum. AMD Audio coprocessor sürücüsü sorunlu oluyor bu ekran kartları için. Son sürüme güncelleyince otomatik olarak onu da güncellediği için cihaz ya kitleniyor ya aşırı geç açılıyor ya da oyunlarda anlık FPS droplara sebep oluyor.
Çözüm ise şu şekilde;
1. adım: Aygıt yöneticisini açın.
2. adım: Sistem aygıtları bölümünden AMD Audio coprocessor'a sağ tıklayıp cihazı kaldır deyin.
Eki Görüntüle 733881
3. adım: Bu dosyayı indirin ve bir klasöre çıkartın.
4. adım: Amdacpbus. İnf adlı dosyaya sağ tıklayın ve yükle seçeneğini seçin.
Hepsini yaptıktan sonra cihazı yeniden başlatın ve artık hızlı Boot ve kararlı sistemin tadını çıkartın. Test ettim benim sorunumu çözdü.
Kaynak:

Hocam ASUS TUF cihazımda aynı problemi yaşıyordum. Bu çözüm galiba tüm Ryzen işlemcileri kapsıyor. Eskiden yeniden başlatma sürem 3-4 dakika iken şu anda maksimum 15 saniye sürüyor. Yarın çözüm konusu olarak konu açacağım ve burayı da referans göstereceğim.

Hocam ASUS TUF cihazımda aynı problemi yaşıyordum. Bu çözüm galiba tüm Ryzen işlemcileri kapsıyor. Eskiden yeniden başlatma sürem 3-4 dakika iken şu anda maksimum 15 saniye sürüyor. Yarın çözüm konusu olarak konu açacağım ve burayı da referans göstereceğim.
Beni de etiketleyebilir misiniz?

Evet, Ryzen 4000 ve 5000 serisi dahili ekran kartı sürücüleri ile alakalı olduğu için hepsini kapsayan bir sorun. Dahili ekran kartı bana kalırsa tamamen gereksiz. Kapalı kullanıyorum kafam rahat uğraşmıyorum. 1650 Ti ile bile 6 7 saat pil yakalandıktan sonra pil açısından da çok bir önemi kalmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, Ryzen 4000 ve 5000 serisi dahili ekran kartı sürücüleri ile alakalı olduğu için hepsini kapsayan bir sorun. Dahili ekran kartı bana kalırsa tamamen gereksiz. Kapalı kullanıyorum kafam rahat uğraşmıyorum. 1650 Ti ile bile 6 7 saat pil yakalandıktan sonra pil açısından da çok bir önemi kalmadı.

Laptop'umda ne yazık ki MUX Switch bulunmuyor. Kapatma şansım olsaydı ben de kapatmak isterdim. Ama bu sefer de pilimin kapasitesi düşük olduğu için 1660 Ti ile 6-7 saatleri bulmam imkansız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı