Çözüldü Lenovo Legion 5 Yeniden Başlatma Uzun Sürüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ardacaglayan

Hectopat
Merhabalar. Yeni Windows 10 kurulumumda kapat aç yaptığımda 10 saniyede açılmasına rağmen yeniden başlat yaptığımda en az 4-5 dakika Boot ekranında beklemekteyim. Sebebi ne olabilir?
@Bora Dere

Son düzenleme:
Çözüm
@Recep Baltaş Geç açılma sorununun kaynağını buldum. AMD Audio CoProcessor sürücüsü sorunlu oluyor bu ekran kartları için. Son sürüme güncelleyince otomatik olarak onu da güncellediği için cihaz ya kilitleniyor ya aşırı geç açılıyor ya da oyunlarda anlık FPS droplara sebep oluyor.

Çözüm ise şu şekilde;​

1. Adım: Aygıt Yöneticisi'ni açın.
2. Adım: Sistem aygıtları bölümünden AMD Audio CoProcessor'a sağ tıklayıp cihazı kaldır deyin.

1605089138221.png

(Bu seçeneği tiklemeyi unutmayın.)
3. Adım: Bu dosyayı indirin ve bir klasöre çıkartın.
4. Adım: Amdacpbus.inf adlı dosyaya sağ tıklayın ve Yükle seçeneğini seçin.
Hepsini yaptıktan sonra cihazı yeniden başlatın ve artık hızlı boot ve kararlı sistemin tadını çıkartın. Test ettim benim sorunumu çözdü.
Kaynak:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ekran bom b*k derler ya öyle leşti kaç kere bende. Vidalarda niye iz olsun ki? İyi tornavida ile ben de açınca kurcalanmamış oluyor. Benin alt kasa da beyaz ince 1mm de çizgi vardı ve beyaz tebeşir tozu gibi çizgi lekeler de vardı onların bazısı geçti. Demek hepsi usta değil anasını ağlatan da var bilgisayarın.

Hayır. Kasa kırmadıktan sonra ve içerisinde ki donanıma zarar vermediğin sürece garantiyi bozmaz. Termal macunu ve fan bakımını da sen yapabilirsin bizzat bilgi almıştım.

Cooler Master Mastergel Pro öneririm. Casper gibi ısınan cihazı adam eden tek macun bu:D
Cihazı ideapad olarak tanıtmışlar tam bir sorun yok derken. Şaka gibi arkadaş ya. Tekrar yollayın diyorlar laptoba tam ihtiyacım varken.

Cihazı ideapad olarak tanıtmışlar tam bir sorun yok derken. Şaka gibi arkadaş ya. Tekrar yollayın diyorlar laptoba tam ihtiyacım varken.
Haha:D Ben dedim sana, yok etmez metmez diyordun. Bunlar da mantık cihaz çalışıyor mu tamam diyerek yolluyorlar. Seninkine girmişler yine veya hazır olarak da fabrikada üretip gönderdikleri için kimisin de bilgiler güncellenmiyor, kimisinde de böyle rastgele isim girilmiş oluyor. Yani bilgileri güncellememişler. ThinkPad bilgisayarlar da kullanıcı girebiliyor ama Yoga, Legion ve Ideapad'i kullanıcılar giremiyor maalesef. Öyle bir aracı aradım 2 gün bulamadım, farklı markanın aynı anakart markası olanı denedim DOS yöntemiyle beceremeyince yolladım. Doğru bilginin önemi tek Lenovo araçlarını doğru kullanamazsın tanımaz bilgisayarını ve Lenovo sitesinde ki güncellemelerin bazısında da problem oluşabilir. Sorun yoksa göndermene gerek yok zamanın yok ise sonra da gönderirsin.

Haha:D Ben dedim sana, yok etmez metmez diyordun. Bunlar da mantık cihaz çalışıyor mu tamam diyerek yolluyorlar. Seninkine girmişler yine veya hazır olarak da fabrikada üretip gönderdikleri için kimisin de bilgiler güncellenmiyor, kimisinde de böyle rastgele isim girilmiş oluyor. Yani bilgileri güncellememişler. ThinkPad bilgisayarlar da kullanıcı girebiliyor ama Yoga, Legion ve Ideapad'i kullanıcılar giremiyor maalesef. Öyle bir aracı aradım 2 gün bulamadım, farklı markanın aynı anakart markası olanı denedim DOS yöntemiyle beceremeyince yolladım. Doğru bilginin önemi tek Lenovo araçlarını doğru kullanamazsın tanımaz bilgisayarını ve Lenovo sitesinde ki güncellemelerin bazısında da problem oluşabilir. Sorun yoksa göndermene gerek yok zamanın yok ise sonra da gönderirsin.
Laptop yükte 103 derecede çalışıyor ve hiçbir özelliğe erişemiyorum laptop için olan.

Teknik servisteki eleman sorun çözümü için yöneticisine başvurdu onların yapması gereken ayarı bana anlatacaklarını benim elle yapacağımı söylediler. Bir daha yollamak istemiyorum o kadar vaktim yok ve laptop bana gerekiyor

Laptop yükte 103 derecede çalışıyor ve hiçbir özelliğe erişemiyorum laptop için olan.
Isınma problemi varsa ve senin kullanama engel eden tehlikeli sıcaklıklar görüyorsan bilgisayarı yeniden göndermelisin. Bilgisayarın çok ısındığını ve anakart seri numara geçersiz hatası aldığını söyleyip yollarsan anlarlar sorunu. Oyun ihtiyacın değil de, daha çok ders için önemli ise biraz zaman öyle kullanabilirsin başka sorun olmaz tanımasa bile.

Isınma problemi varsa ve senin kullanama engel eden tehlikeli sıcaklıklar görüyorsan bilgisayarı yeniden göndermelisin. Bilgisayarın çok ısındığını ve anakart seri numara geçersiz hatası aldığını söyleyip yollarsan anlarlar sorunu. Oyun ihtiyacın değil de, daha çok ders için önemli ise biraz zaman öyle kullanabilirsin başka sorun olmaz tanımasa bile.
1603465903023.png

Arkadaş şaka gibi ya. Eskisinden beter oldu. Arada kitlense sorun yoktu hiç yollamasaydım diyorum şu anda.

Lenovo Vantage girip bana oradan seri numarası ve model ismi olan ekranı atar mısın seri no varsa gizle?
Seri numarasını girmişler. O gözüküyor ama Sistem SKU'su diye bir şey var msconfig'de onu kafadan atmışlar.
1603466176294.png

1603466202343.png

1603466248379.png

Edit: Cihazın fan ayarları ve Vantage Arayüzü tamamen ideapad için. Legion Serisininki daha farklı oluyor.

Doğru girmişler seri ve model numarayı. Lenovo modelin de doğru ve SKU'da anakartın modeli de doğru yazıyor hocam sorun yok. Benim hiçbir şey yoktu geçersiz idi. Geçersiz olduğu halde IDEAPAD yazıyordu:D Sorun Vantage'de ve yeni güncelleme ile bozuldu zaten, kullanıcı hesabımı giriyorum bir zaman sonra kendisi çıkış yapıyor. O yazı bende de var IDEAPAD diye gereksiz büyük yazı geri bildirim gönder.

Doğru girmişler seri ve model numarayı. Lenovo modelin de doğru ve SKU'da anakartın modeli de doğru yazıyor hocam sorun yok. Benim hiçbir şey yoktu geçersiz idi. Geçersiz olduğu halde IDEAPAD yazıyordu:D Sorun Vantage'de ve yeni güncelleme ile bozuldu zaten, kullanıcı hesabımı giriyorum bir zaman sonra kendisi çıkış yapıyor. O yazı bende de var IDEAPAD diye gereksiz büyük yazı geri bildirim gönder.
Eskiden Vantage ile çok aşırı güzel ayarlar vardı. Overdrive gibi birçok teknolojiye oradan erişiyordum. Şu anda hiçbirine erişemiyorum bunu nasıl düzeltebiliriz? Daha rahat ulaşmak isterseniz discordum: caglayan#0001
1603715525296.png

Recep abi bu temel kart ürünü, sistem sku'su ve temel kart sürümü bilgileri önemli mi? Bunları doldurmamışlar. Bunlar için arayıp destek istemeli miyim? Vantage'daki tüm özelliklere erişimimi kaybettim.

@Recep Baltaş

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı